Babišův marketingový majstrštyk

»Předseda opozičního hnutí ANO a uchazeč o post hlavy státu Andrej Babiš se do konce roku nezúčastní žádné debaty prezidentských kandidátů. Strategii pro leden bude se svým týmem teprve řešit, sdělil v pátek,« informovala nás CNN Prima News.

Nejsem příznivcem Andreje Babiše a nerad marním čas přítomností na špatných divadelních představeních, a tohle je jedno z těch nejhorších. V tomto ctihodnými zednáři jako slaninou kus hovězího na svíčkovou prošpikovaném světě se nikdo, kdo by nebyl tzv. JEJICH, tak či tak nemůže takového klání účastnit, natož aby se stal vítězem. Proč potom hrát v něčem, co můj hlas nestaví ani do pozice komparzní. Komparz je ve filmu aspoň trochu vidět, můj hlas je však dopředu ztracený. To jen na okraj.

Vraťme se zpět k Babišovi a taktickému manévru, jenž se v polistopadových předvolebních časech zjevuje vůbec poprvé. Protože jsem už pár takových kampaní v různých volebních týmech absolvoval, na rozdíl od většiny vnímám toto Babišovo rozhodnutí jako marketingový majstrštyk. Jednak je to něco, co tu ještě nebylo, a ani si nemyslím, že by se expremiér obával přímé konfrontace se soupeři v živém televizním vysílání. To ne. Odtud toho zakopaného psa nevykopeme.

Jeho tým jen adekvátně a hlavně novátorsky (!) zareagoval na mediálně silně živené protibabišovské nálady, vycházeje při tom ze zkušeností z posledních dvou kampaní (loňské sněmovní a letošní obecní), které na sebe hned od počátku nabraly podobu divokého honu na Babiše. Protikandidáti totiž neříkali občanovi, co hodlají vykonat pro to, aby se měl lépe, ale jak zlikvidovat Babiše. Vždyť i ten poslední prezidentský mač měl totožný scénář, akorát v dnešní roli Babiše byl tehdy Zeman. »Sice vám neřeknu, jaký budu prezident já, za to vám říkám, že prezidentem nesmí být Zeman« – jistě si vzpomenete na dobu před pěti lety…

Pokud v témže čase, co by v televizním studiu čelil koncentrovaným atakům, v tomto punktu vzácně sjednocených protikandidátů bez ohledu na jejich politické a náboženské vyznání (Babiš je všechny proti sobě pevně spojuje dohromady), bude někde v Horní Dolní debatovat »face to face« s obyčejnými lidmi na návsi a zejména bodovat. O těch bodech jsem docela i přesvědčený.

Také nepochybně ví, že lidé už mají politického handrkování o ničem plné zuby a že on by se v televizní debatě k žádnému racionálnímu proslovu nedostal, neboť by od první do poslední vteřiny čelil hysterickému napadání. A to si pište, že závodní tempo všech těch Pavlů, Nerudových, Hilšerů, Fischerů a spol., kdo té špíny nakydá na Babiše víc, by bylo zběsilé. Právě v tom »víc« a ničem jiném by totiž protikandidáti mezi sebou soupeřili o přízeň voličů (stal jsem se prezidentem proto, že jsem na Babiše nakydal nejvíce špíny).

Proč ze sebe dělat lahodnou medovou návnadu pro sršně, když jinde a jiní si na tom medu pochutnají. Třeba zrovna v té Horní Dolní. Nestraním Babišovi a už vůbec vám neradím »volte Babiše«, jen jsem se snažil pochopit a vám sdělit, proč jsem přesvědčen o tom marketingovém majstrštyku.

PS: Mám dojem, že Babiš tímto krokem ubral svým soupeřům velký kus větru z plachet. Už se těšili, jak si ho vychutnají, nemaje připraven žádný jiný program než jen ten antiandrejovský, a ono nakonec nic. Štěkat na Babiše bez Babiše sice také mohou, ale vyzní to zhruba tak, jako kdyby se Třicet případů majora Zemana vyšetřovalo bez majora Zemana…

Jan Čech

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

    • “Nestraním Babišovi a už vůbec vám neradím »volte Babiše«” = Komunisté vyjadřují podporu miliardáři!!! 😀

  1. Zdejší ruské podržtašky polil studený pot z vědomí, že všichni jejich “vlastenečtí” kandidáti vypadli už v předkole. Od pohromy je tak má zachránit nepravomocně odsouzený podvodník, který kolaboroval s komunistickou tajnou policií a neumí zplodit jedinou českou souvislou větu. I proto se vyhýbá konfrontaci s ostatními kandidáty. Osobně se domnívám, že prezidentem ani být nechce. Jeho hlavním cílem jsou až příští parlamentní volby.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy