Destruktivní jednání vlády. Chystá se hodinová stávka na 12. září!

Chystá se hodinová stávka proti pětikoaliční vládě Petra Fialy (ODS). Za akcí, ke které se můžete připojit na webu stavkovyvybor.cz, stojí publicista Václav Hrabák, právník Oldřich Voženílek a občanský aktivista Ivo Osovský. Připojit se může každý občan, přičemž organizátoři upozorňují, že »mlčení je souhlas«.

»Vláda Petra Fialy – reprezentující přibližně 28 % oprávněných voličů – rozvrátila naši zemi již natolik, že i mnozí její vlastní voliči se právem cítí být zrazeni. Členové vlády jednají přesně opačně než slibovali před volbami. Vláda zadlužuje naši zemi nebývalým způsobem, rozhazuje naše peníze na cizí válečné konflikty a místo řádného hospodaření ožebračuje nejzranitelnější sociální vrstvy. Vnímáme, že situace již dospěla tak daleko, že není možné již dále mlčet. Aby vláda začala plnit alespoň své základní povinnosti služby vůči občanům, vyhlašujeme na 12. září výstražnou hodinovou stávku,« uvádí se v tiskové zprávě tzv. stávkového výboru.

Představitelé iniciativy uvádějí, že zásadní oblastí, ve které vláda naprosto selhala, a která má dalekosáhlé důsledky na naši ekonomiku a životní úroveň, je energetika. Vláda podle nich dopustila a denně se podílí na tom, že je veškerá elektřina vyráběná na našem území prodávána v zahraničí a naši občané si ji tak musí zbytečně kupovat mnohonásobně dráž. »Vláda nevyužila ani jeden z možných nástrojů, aby tento šílený stav změnila a ožebračování našich občanů zastavila. Důsledky jsou fatální. Naše firmy krachují, ceny potravin i jiného zboží rostou, naše inflace je rekordní a děsivá. A příčiny tohoto katastrofálního vývoje vláda nejen neřeší, ale přímo podporuje. Pozornost stále se menšící skupiny svých příznivců pak vláda odvrací od těchto příčin k nekoncepčním, nesystémovým a nespravedlivým ‘balíčkům’ vlastní výroby, které jsou spíše sebezničující než ozdravné. Nechceme, aby vláda jen vytloukala klín klínem a lepila díry z peněz, o které nás připraví někde jinde. Máme proto zásadní a zcela splnitelný požadavek – aby česká elektřina patřila do českých rukou! Česká republika zachází s vlastními národními zdroji elektrické energie tak, jako žádná jiná země na světě, a to ani jako žádná jiná země Evropské unie! Jsme proto přesvědčeni, že je tento náš požadavek legitimní a celospolečenský a že je v souladu s nejlepšími zájmy politické levice i pravice, politických unionistů i jejich odpůrců. Jde o životní zájem celého národa a nikoli nějaké úzké politické skupiny. Z tohoto důvodu věříme, že náš požadavek zarezonuje celým národem a že se vláda probudí a okamžitě začne hájit zájmy vlastního národa místo zájmů cizích,« uvádí se v úvodní zprávě.

Vzhledem k tomu, že situace už trvá dlouho, vyhlásili Václav Hrabák a spol. na den 12. září od 13 do 14 hodin celostátní protestní stávku, aby dali vládě najevo, že už to nehodlají dále mlčky trpět. Konkrétní podoba této stávky bude záležet na tom, kolik organizací, odborových svazů, politických stran, ale především kolik občanů se k této stávce přidá. Proto je podle představitelů nové iniciativy důležité, aby ji na internetu již nyní podpořilo co nejvíc lidí svým veřejným nebo i neveřejným podpisem, a aby každý člověk, kterého tato stávka osloví, jí aktivně podporoval a informoval o ní své okolí.

»Budeme připravovat materiály k tisknutí a šíření, aby se o této stávce dozvěděl úplně každý občan naší země. Vláda samozřejmě nechybovala a nechybuje jen v oblasti elektrické energie. Vláda rozhodně postupuje proti zájmům našich občanů v dalších oblastech, jako například odmítání odebírání plynu z ukrajinského plynovodu, zvaní cizích vojsk na naše území, cenzura, dovoz závadných potravin z Ukrajiny, zhoršování finanční situace nejzranitelnějších obyvatel. Stávkový výbor bude bedlivě sledovat další konání vlády a v případě nutnosti bude reagovat dalšími kroky. Avšak nyní požadujeme jednoznačně splnitelný úkol, ze kterého bude mít prospěch každý obyvatel České republiky, a který vláda může reálně realizovat během následujících tří měsíců. My, co nyní vyhlašujeme tuto stávku, se tímto neprohlašujeme za samozvané vůdce. S požadavky této stávky souzní mnoho osobností a představitelů různých odborů, spolků, stran a hnutí. Všechny zveme ke společnému stolu jako rovnocenné partnery, protože jedině společnou silou můžeme zvrátit destruktivní politiku české vlády. Společně vytvoříme stávkový výbor, který bude definovat konkrétní podobu stávky a jehož zástupci budou jednat s vládou. Tato iniciativa není projektem žádné politické strany nebo nějaké úzké zájmové skupiny. Je to společná iniciativa občanů, opozičních stran, odborů a dalších organizací. Nejdůležitější je však aktivita vás všech. Pokud by se nezapojil dostatečný počet lidí, mohlo by se stát, že se nás Fiala se svými pohůnky přestane bát. Ale oni se již teď bojí. A my jim našimi společnými silami musíme ukázat, že si s námi již dále nemohou dělat, co se jim zlíbí,« varují organizátoři a dodávají: »Osud naší země je pouze a jen v našich rukách. Ale protože náš národ se po dlouhém otálení nakonec vždy tváří v tvář nebezpečí dokáže ozvat, věříme, že i tentokrát se hlas českého, moravského a slezského lidu pozvedne a prosadí zájmy obyvatel naší krásné země.«

(pk)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy