Fotogalerie: Výstava trofejního vybavení v Moskvě. Rusko tím prý dokazuje víru ve vítězství

Rusko od tohoto týdne pořádá výstavu trofejní vojenské techniky z války na Ukrajině. Nechybí na ní ani Západní vybavení včetně techniky z České republiky.

Na výstavě je k vidění více než 40 kusů vojenské techniky z 12 zemí, označených vlajkami zemí původu. Jsou zde jak ruční zbraně a výstroj armád zemí NATO, tak západní technika. Nechybí ani americký tank M1 Abrams, německý Leopard 2, francouzské AMX-10RC či české BVP.

Mnohé z tohoto vybavení »bylo s velkou pompou posláno na Ukrajinu pro její tolik propagovanou letní ofenzívu, která následně uvázla v tvrdé ruské obraně«, píše The Washington Post, podle nějž je poselstvím výstavy, že i v boji proti celému »kolektivnímu Západu« je vítězství Moskvy nevyhnutelné.

Od otevření se u vstupu tvořily hodinové fronty. Nápis před vstupem hlásá, že západní velvyslanci dostanou ve frontě přednost.

Bývalý analytik CIA Larry Johnson v rozhovoru pro kanál YouTube Dialogue Works uvedl, že Rusko výstavou vojenského vybavení Západ ponížilo. »Nyní předvádějí vybavení. Cílem je ponížit Západ,« uvedl bývalý analytik.

Podle Johnsona to signalizuje, že západní technologie se ukázaly jako neúčinné. Bývalý analytik CIA navíc poznamenal, že toto gesto se stalo vítězným tancem Moskvy.

Již dříve americký analytik Johnson odhalil plán Washingtonu zaútočit na Čínu po porážce Ruska. Zároveň zdůraznil, že ztráta Ukrajiny byla nevyhnutelná. Bývalý analytik také připustil, že Rusko může převzít kontrolu nad Kyjevem a Oděsou.

(cik)

FOTO – Roman Blaško

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Agresivní Česká republika ve vleku Fialy a Rychetského Pětikoalici a Pavla dodává z našich kapes peníze a zbraně do války na Ukrajině. Budiž věčná hanba těmto válkychtivým hovadům z ČR, pamatujme si je pro budoucnost až se bude sčítat.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy