Trump přirovnal Bidenovu administrativu ke gestapu

Bývalý americký prezident Donald Trump přirovnal administrativu současného amerického vůdce Joea Bidena ke gestapu. Bývalá hlava státu se takto vyjádřila na sobotní soukromé akci, jeho slova cituje televizní společnost NBC.

»Tito lidé vedou gestapáckou administrativu,« poznamenal Trump, když hovořil o žalobách proti němu. Bývalý prezident také prohlásil, že Biden je nejzkorumpovanějším prezidentem v historii země.

Již dříve Trump uvedl, že Biden zneužívá pravomoci amerického prezidenta k tomu, aby šel po jeho politickém soupeři v listopadových volbách.

Proti Trumpovi je vedeno několik kauz, včetně šturmu na Kapitol, držení tajných dokumentů, vazeb na pornoherečku Stormy Daniels a novinářku Elizabeth Jean Carroll.

Bývalý americký vůdce si dovoluje veřejně urážlivě hovořit o Bidenovi, přičemž se opírá o ochranu svobody slova zaručenou prvním dodatkem americké ústavy. Pokud Trumpovy výroky nepřekračují zákonem stanovené hranice, například nevyzývají k násilí nebo nevyhrožují přímou násilnou akcí, neporušují americké zákony. Judikatura Spojených států stanovuje vysoké standardy pro to, aby byl projev považován za protiprávní, zejména v souvislosti s veřejnou kritikou veřejných osobností.

(cik, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Řekla hlavní poradkyně pro komunikaci Anita Dunnová :
    „Stačí se jenom ukrýt, nechat spadnout ještě pár tisíc bomb na hustě obydlené oblasti a máte vystaráno, pane prezidente,“ slíbila vyčerpanému Bidenovi, že za několik měsíců snad už nebude na obléhaném palestinském území nikdo, za koho by se dalo protestovat. „Vím, že teď se věci mohou zdát bezútěšné, pane prezidente, ale stačí, když budete držet kurz poskytování miliardové vojenské pomoci Izraeli, a do listopadu to bude nejspíš všechno jen vzdálená vzpomínka. Pak už to půjde hladce. Na co se pak budou aktivisté zlobit? Na hromadu trosek a masové hroby?“ Dunnová dále zdůraznila, že s trochou štěstí brzy nezůstanou naživu ani žádní protestující studenti.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy