»Hoši, děkujem!« Staroměstské náměstí přivítalo hokejové hrdiny, šampaňské teklo proudem!

Tradiční místo oslav českého hokeje dnes zažilo další euforii. Tisíce lidí oslavily s novopečenými mistry světa zlaté medaile z domácího šampionátu na pražském Staroměstském náměstí. Jako po Naganu! Nebo v době zlatého hattricku. Tisíce lidí si užily příjezd národních hrdinů!

Fanoušci se začali shromažďovat již krátce po poledni, chvíle čekání jim zpestřovala hudební vystoupení i sestřihy klíčových momentů celého mistrovství, které vyvrcholilo včerejší finálovou výhrou nad Švýcarskem 2:0. Hlavní program nastal v 17 hodin, kdy v autobuse přijeli hokejisté z s trofejí. »Kdo neskáče, není Čech!« skandoval zcela zaplněný Staromák v momentě, když čerství mistři světa vylezli s pohárem na střechu autobusu.

V ten moment se někteří začali bát o to, aby dopravní prostředek vydržel a aby nikdo z týmu po celonočních oslavách nespadl z výšky na zem. Nic takového se ale nestalo, a tak mohli hokejisté vyrazit na pódium za tónů legendární písně kapely Queen We Are The Champion, která zněla již včera v O2 areně a s níž den předtím oslavili na Letenské pláni domácí mistrovský titul i fotbalisté Sparty.

V neskutečném řevu, který doprovázelo nejen skandování tisíců hlasivek, ale i zvuk vuvuzel, představil moderátor jednotlivé hráče, stejně jako členy realizačního týmu v čele s trenérem Radimem Rulíkem, jenž svoji hned první sezonu v nejsledovanějším hokejovém křesle v zemi ozdobil zlatou medailí. »Hoši, děkujem!« skandoval dav jako jeden muž, zatímco ho reprezentanti zkrápěli šampaňským. Kapitán Roman Červenka byl zase polit větším než malým množstvím piva. Šampus podávali aktéři i spokojeným fanouškům, takže lahodný mok tekl doslova a do písmene proudem. »Ták jsme mistři, no a cóó, no a cóóó,« skandoval spolu s davem hrdina finále a autor vítězné branky David Pastrňák.

Chybět nemohla ani česká hymna nebo písně Michala Davida, jež doprovází českého hokejové triumfy již od slavného Nagana, či český gólový song Hola hoj, kteří si hráči doslova a do písmene vychutnávali. Na pódium se dostali i rodinní příslušníci, a ačkoli odjezd hráčů byl naplánován podle harmonogramu na 18. hodinu, nikomu se z fanouškovského ráje nechtělo mizet.

Přivítání hokejových mistrů světa zažilo Staroměstské náměstí po čtrnácti letech, kdy národní mužstvo naposledy získalo zlaté medaile. Tehdy to bylo v Německu po překvapivé finálové výhře nad hvězdami nabitým Ruskem.

Letošní zlato je možná o to krásnější, že se hrálo u nás doma. A šampionát lámal rekord za rekordem. Finále bylo nejsledovanějším pořadem na tuzemských televizích za poslední dva roky a operátor O2 během něj zaznamenal rekordní přenos dat. Pro ČTsport šlo o vůbec nejsledovanější přenos historie – vidělo ho 3,74 milionu diváků starších čtyř let. Pro Českou televizi jako takovou se pak jednalo o druhý divácky nejúspěšnější přenos po finále olympijských her 1988 v Naganu ČR vs. Rusko (4,16 milionu diváků).

Rekord hlásí i sázkové kanceláře, jež na sázkách přijaly přes 2,9 miliardy Kč, čímž tak o téměř miliardu padlo loňské maximum. Nejvíce si ale pořadatelská země cení návštěvnosti – zápasy v Praze a Ostravě navštívilo 797 727 diváků. Rekord z roku 2015, kdy mistrovství pořádala totožnná města, byl překonán o 56 037 lidí.

Zkrátka a dobře – dnešek na Staroměstském náměstí, který se mění v dlouhý mejdan, byl jen završením úspěšných skoro tří týdnů, jež se možná zase dlouho nemusejí opakovat…

(koz) 

REPRO FOTO – ČT

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy