Kiks sudích na závěr ligy: Sparta neměla proti Plzni kopat penaltu

Rozhodčí se v utkání 5. kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY dopustili pořádného přehmatu. Bylo to v duelu Sparty s Plzní, kdy domácí v 17. minutě po souboji hostujícího Lukáše Červa s Angelem Preciadem kopali penaltu. Podle Komise rozhodčích FAČR chybně.

Naštěstí šlo o zápas, který nic neřešil, protože Sparta měla jistý titul a Plzeň zase třetí místo. A ještě nadto Jan Kuchta penaltu neproměnil, když svůj pokus napálil do břevna. Kdyby ji však proměnil, rázem by se osmnáctým gólem v sezoně přihlásil do boje o korunu krále střelců, který by tak byl ovlivněn způsobem ryze negativním.

»V 17. minutě utkání rozhodčí chybně nařídil pokutový kop pro domácí družstvo. Z dostupných záběrů není prokazatelné, že došlo k přestupku. VAR měl intervenovat,« zkritizovala komise ve svém komuniké hlavního sudího Jana Všetečku i videorozhodčího Michaela Kvítka.

Zápas skončil 1:1 a králem střelců se nakonec stal s 19 vstřelenými brankami slávista Václav Jurečka. Dosud vedoucího Pavla Šulce z Plzně (18) překonal dvěma trefami do černého v duelu s Mladou Boleslaví (4:0). U obou dvou se spekulovalo o možném ofsajdovém postavení kanonýra. »Nechtěl bych být rozhodčí a tohle posuzovat,« uznal po zápase kouč červenobílých Jindřich Trpišovský. A sám Jurečka se ve druhém případě ani příliš neradoval, protože nevěřil, že gól bude platit. Komise rozhodčích však dnes uvedla, že si rozhodčí počínali správně a videoasistent Karel Rouček do hraničních situací v souladu s literou pravidel nezasáhl.

Odůvodnění jsou prakticky totožná:

»V 16. minutě utkání rozhodčí správně uznal branku domácího družstva. Jednalo se o hraniční situaci, kdy nebylo průkazné, zda šlo o ofsajd. VAR správně neintervenoval. Časová prodleva při přezkumu vznikla technickou závadou.«

»V 78. minutě utkání rozhodčí správně uznal branku domácího družstva. Jednalo se o hraniční situaci, kdy nebylo průkazné, zda šlo o ofsajd. VAR správně neintervenoval.«

Dodejme, že komise rozhodčích po celou sezonu veřejně hodnotila jen čtyři situace vybrané médii. V té čtvrté tentokrát dala sudím duelu Hradce Králové s Teplicemi za pravdu, že vyloučili domácím Petra Kodeše za faul na Filipa Havelku »za zmaření zjevné brankové možnosti«. »Votrokům« nakonec ani oslabení nevadilo a zahrají si baráž o Evropskou konferenční ligu.

(koz)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy