Kauza Dozimetr pokračuje: dobrá práce policie, další selhání politiků

Nová obvinění v kauze Dozimetr nám neúprosně připomínají všudypřítomnost mafiánských sítí v Česku a znovu dokazují propojení nejvyšší politiky se zločinným byznysem. Uvádí se to v aktuální tiskové zprávě hnutí Přísaha, zaslané na adresu iportaL24.cz.

Poté, co loni policie obvinila více než desítku lidí v souvislosti s ovlivňováním veřejných zakázek v pražském Dopravním podniku, nyní padla další tři obvinění v souvislosti se stejnými praktikami ve zdravotní pojišťovně VZP a je jen otázkou času, kdy klec spadne i na aktéry nekalých praktik v podniku Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, kde to mělo fungovat podobně.

»Policie České republiky koná, a to je důležité,« konstatoval předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a pokračoval: »Padla nová obvinění a pokud si někdo myslel, že od první vlny zatýkání a obviňování v kauze Dozimetr se nic nedělo, teď vidí, že to nebyla pravda.«

Šlachta jako bývalý elitní policista a šéf ÚOOZ ví dobře, že rozkrytí tak rozsáhlého zločinného spolčení vyžaduje delší dobu. Je to standard. »Policisté a státní zástupci nemohou ani v čerstvém případu v zájmu dalšího vyšetřování zveřejňovat podrobné informace,« připojil Šlachta.

Taktika mrtvého brouka, nebo namočení v mafiánské hře?

Jak si chtějí získat důvěru občanů politici, kteří ke kauze Dozimetr zatvrzele mlčí a tváří se, jako by se nic nedělo? Doufají, že taktika mrtvého brouka jim pomůže k tomu, aby lidé zapomněli? Mlčí, protože i oni jsou v této mafiánské hře namočeni? Anebo se jen bojí o svá lukrativní místa na ministerstvech a v aparátech politických stran?

»Asi to bude z každého něco, nechci ale spekulovat,« uvedl v tiskové zprávě šéf hnutí Přísaha. Jedním si je ale jistý. »Čeští politici nejsou schopni nebo ochotni vyvést z tak závažných kauz odpovídající důsledky. Jak jim potom máme věřit, že si poradí se správou našeho státu?« pokládá zásadní otázku Šlachta.

Naráží tím na skutečnost, že v kauze Dozimetr je namočeno hnutí STAN a na několik jeho členů padl stín pochybností kvůli kontaktům s obviněnými. Například Petr Gazdík.  Loni v létě sice vycouval z postu ministra školství, na stejném ministerstvu ale na podzim našel »azyl« jako poradce a nadále zůstává poslancem. Další osoba, europoslanec Stanislav Polčák si nedávno obnovil členství v hnutí STAN. Jeho známost s hlavním aktérem kauzy Dozimetr – podnikatelem Michalem Redlem  – podle jeho slov nijak neovlivňuje jeho politické působení.

»A já se ptám, jestli je v pořádku, když ministr vnitra Vít Rakušan, který je zároveň předsedou hnutí STAN, nechává tento vývoj bez vyjádření, bez jakéhokoli prohlášení, rozhodnutí….?« kroutí nechápavě hlavou Šlachta.

Podle něj by určitě bylo zajímavé odhalit způsob financování hnutí STAN. »Mě osobně by velmi zajímalo a myslím si, že ani ostatním lidem by nemělo být lhostejné, jestli se nějakým způsobem osoby, obviněné v kauze Dozimetr, zapojují do financování hnutí STAN,« uvedl Šlachta. A zároveň upozornil na skutečnost, že to nikdy v politice není jen o jediné straně nebo hnutí. Ze svých dřívějších policejních zkušeností ví, že pokud se jedná o manipulaci, ovlivňování a rozdělení moci v nejvyšších patrech politiky, vždy jsou to úzká propojení politiků napříč stranami s byznysmeny. »A pokud se nepřeruší propletenec politicko-podnikatelských kamarádů a kamarádíčků, nikdy to neskončí…«

Rakušan definitivně ztratil důvěru občanů

Lidé se Roberta Šlachty v současné době ptají, co od ministra vnitra Víta Rakušana očekává. Jak by se měl postavit ke kauze Dozimetr a dalším velkým kauzám, ke kterým se nevyjadřuje? A jak by měl napravit své pochybení ve věci reorganizace České pošty?

»Neočekávám od něj už vůbec nic,« přiznal předseda hnutí Přísaha. Podle něj se ministr vnitra a předseda hnutí STAN svými dosavadními aktivitami natolik znemožnil, že již od něj není možné očekávat jakýkoli projev odpovědnosti a už vůbec ne návrh řešení, které by prospělo českým občanům. »Domnívám se, že pan Rakušan definitivně ztratil důvěru lidí,« uzavřel Šlachta, který ve stejném duchu hovořil již minulý týden v rozhovoru pro iportaL24.cz.

(pk)

FOTO – Facebook

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy