Každý má právo na názor i právo předkládat argumenty a žádný argument nesmí být umlčován, tvrdí Mach

Evropský parlament schvaluje samé nesmysly. Všemožné zákazy a příkazy, které přicházejí z Bruselu, ohrožují životní úroveň lidí. Elektřina je drahá hlavně kvůli Green Dealu – emisním povolenkám a drahým solárním farmám. To, co v Bruselu s lehkostí schvalují, dopadá na mnohé rodiny tak, že nemají peníze na to, aby si v zimě vyhřály svá obydlí. V rozhovoru pro iportaL24.cz to řekl vedoucí kandidátky hnutí SPD a strany Trikolora pro eurovolby Petr Mach.

Jste lídrem společné kandidátky hnutí SPD a strany Trikolora pro eurovolby. Představitelé SPD se netají tím, že vaším prostřednictvím chce hnutí nalákat nespokojené voliče ODS. O které voliče jde?

Pokud ještě mezi voliči ODS jsou takoví, kteří chtějí hospodaření státu a EU bez zadlužování, kteří chtějí nízké daně a ekonomiku bez dotací a zbytečných regulací, kteří nechtějí euro a greendealové regulace a nechtějí migrační pakt – pak jsme pro ně lepší volbou než koalice SPOLU, kde jsou i takoví jako Nideremayer, kteří hlasují pro všechny euroregulace.

Jako bývalý europoslanec jste určitě sledoval dění v Evropském parlamentu i v končícím volebním období. Jak byste ho zhodnotil?

Sice prochází všechny klíčové regulace, jako je Green Deal nebo migrační pakt, ale už to není taková většina, jako tomu bývalo dříve. Zastánci stále těsnějších regulací EU ztrácí pomalu většinu, ztrácí půdu pod nohama. A červnové volby do EP to mohou poprvé v dějinách EP zcela překlopit.

Které z přijatých změn vám nejvíce vadí?

Je to zmíněný Green Deal – což vyvrcholilo zákazem výroby spalovacích motorů s platností od roku 2035 – a migrační pakt s přerozdělovacími kvótami.

Jaké důsledky bude mít podle vás přijetí migračního paktu pro Českou republiku?

Podle toho paktu budeme buď muset povinně přijímat migranty, kteří k nám ani nechtějí, anebo platit tučné výpalné, půlmilionu za odmítnutého migranta. Takže migrační pakt pošle náš státní rozpočet do ještě hlubšího deficitu.

Jak se díváte na možnost zavedení eura v ČR? Jaké by to mělo pro nás dopady?

Stavíme se jednoznačně proti rušení koruny a zavádění eura. Lidé by sice ušetřili na směnárenských poplatcích, ale to je v součtu docela malá výhoda ve srovnání s náklady. Museli bychom splatit 350 miliard do záchranného fondu eurozóny. A ztráta měnového kurzu by nás přišla draho v momentě, kdybychom se potýkali s poklesem exportu a naše měna na to již nemohla reagovat změnou kurzu, jako například pokud by v důsledku Green Dealu rapidně klesl export aut.

Můžete vypíchnout některé body z programu, s kterým jde hnutí SPD do eurovoleb? Co byste chtěli v EP prosazovat?

Kromě toho, že chceme zrušit Green Deal a migrační pakt, chceme bojovat proti novodobé cenzuře – tedy snahám omezovat svobodu projevu pod pláštíkem boje proti dezinformacím a projevům nenávisti. Tvrdíme, že každý má právo na názor i právo předkládat argumenty a žádný argument nesmí být umlčován.

Jste za vyhlášení referenda o vystoupení z EU? Kdy by se podle vás mělo k takovému kroku přistoupit?

Chceme, aby občané měli právo vyvolat referendum. Na to ale potřebujeme zákon o referendu v České republice. Zatím k jeho prosazení nemá SPD v Poslanecké sněmovně většinu. Až takový zákon bude platit, měli by občané možnost nasbírat potřebný počet podpisů pod petici, a tím vyvolat referendum.

Jaký cíl jste si do voleb dali? Zisk kolika mandátu by byl pro hnutí uspokojivý?

Chceme obhájit dva mandáty a ideálně počet mandátů navýšit na tři. Budeme se radovat, když to bude více.

Proč se podle vás Evropský parlament netěší v České republice velké oblibě?

To je jednoduché: schvaluje samé nesmysly a jeho provoz je extrémně drahý. Kdyby EP zredukoval aspoň svá dvě sídla na jedno a dokázal zastavit tu záplavu regulací, asi by jeho prestiž stoupla.

Proč by lidé neměli podceňovat volby do Evropského parlamentu? Jak Evropská unie ovlivňuje jejich životy?

To, co na nás z Bruselu padá – všemožné zákazy a příkazy – ohrožuje životní úroveň lidí. Elektřina je drahá hlavně kvůli Green Dealu – emisním povolenkám a drahým solárním farmám. To, co v Bruselu s lehkostí schvalují, dopadá na mnohé rodiny tak, že nemají peníze na to, aby si v zimě vyhřály svá obydlí.

Jak byste zhodnotil současnou vládu Petra Fialy z hlediska domácí politiky?

Porušili všechny své předvolební sliby. Chtěli snižovat daně a zastavit zadlužování, dělají přesný opak. Nejsou vůbec schopní vyrovnat veřejné finance a kvůli nim jen letos zaplatí daňoví poplatníci 95 miliard korun na úrocích z dluhů. A toto břemeno každým rokem roste.

A jak se díváte na zahraniční politiku české vlády?

Byla to vláda Petra Fialy, kdo schválil v Radě EU migrační pakt i zákaz spalovacích motorů. Peskují Slovensko za jiný postoj k válce na Ukrajině, místo aby s ním hledali společný postoj k migračnímu paktu. Starají se více o Ukrajinu než o české obyvatele. Připadá mi, že takto špatná ještě žádná česká vláda nebyla, a doufám, že lidé využijí volby do EP i jako vzkaz Petru Fialovi, co si o jeho vládě myslí.

Jana Dubničková

FOTO – Facebook

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Na www tečka blisty tečka cz je článek “Joe Biden prohraje volby…” s videem ve kterém je vidět co policisté v USA udělají s těmi, kdo vyjádří nesouhlas s mrzačením a vražděním dětí, žen a mužů některými židy v Palestýně. Biden veřejně prohlásil že je správné použít policisty proti těm, kdo protestují proti párání bříšek dětí, jejich oslepování, urážení nohou a ruk, lámání páteří , udušení, mrzačení a vraždění těhotných žen a mužů,kteří je brání.
    —Všichni židé nejsou stejní – v Londýně jsou ŽIDÉ mezi protestujícími proti tomu, co dělají někteří izraelští židé v Palestině.
    –S tím právem na názor i právo předkládat argumenty nebo informace to neni tak jednoduché. Víme jak dopadl Hus, Ježíš, Galileo Galilei , Jeroným Pražský a jak dopadli ti , na které se můžete podívat na videu.
    Ukrajinská letecká navigátorka rozlišuje židy a židáky-jen co to řekla, byla uvězněna.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy