FT: Evropské banky v Rusku zaplatily v roce 2023 čtyřikrát vyšší daně

Největší evropské banky, které zůstávají v Rusku, zaplatily v roce 2023 na daních více než 800 milionů eur, což je čtyřikrát více než před zahájením plnohodnotného konfliktu. Informoval o tom deník Financial Times.

Podle informací deníku vykázalo sedm největších evropských bank podle velikosti aktiv v Rusku – Raiffeisen Bank International, UniCredit, ING, Commerzbank, Deutsche Bank, Intesa Sanpaolo a OTP – v roce 2023 dohromady zisk přes tři miliardy eur. To je třikrát více než v roce 2021, tvrdí publikace.

Podle analýzy Financial Times vedl skokový nárůst ziskovosti k tomu, že evropské banky zaplatily na daních přibližně 800 milionů eur, zatímco v roce 2021 to bylo 200 milionů eur. Více než polovina daňových plateb evropských bank přitom připadla rakouské Raiffeisen Bank International, která má v Rusku největší zastoupení mezi zahraničními úvěrovými institucemi.

Zahraniční banky profitovaly z mezinárodních sankcí proti ruským bankám, uvedl list. Tato opatření připravila jejich konkurenty o přístup k mezinárodním platebním systémům a zvýšila atraktivitu západních bank pro klienty v zemi.

(cik, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy