Nejen Krystyna Pyszková. Podívejte se, které české krásky již uspěly ve světě

Po dlouhé době se zase mluví o české kráse i v zahraničí. Krystyna Pyszková z Třince na Frýdecko-Místecku se stala vítězkou 71. ročníku mezinárodní soutěže krásy Miss World. Uspěla ve finále v indické Bombaji, jak jsme informovali zde. Nicméně i v minulosti si tuzemský šarm a šmrnc podrobil mezinárodní soutěže. Podívejte se na úspěšné Češky (a Čechoslovenky) v soutěžích Miss napříč světem a připomeňte si jejich jména a vizáž…

Pavlína BabůrkováII. Vicemiss Europe 1992

Vítězka soutěže Miss Československo 1992 ukázala jako vůbec první kráska, že tuzemské dívky mohou uspět i v zahraniční konkurenci. Pavlína Babůrková (nar. 30. prosince 1973 v Novém Boru) skončila na sedmém místě v prestižní Miss Universe a na starém kontinentu na Miss Europe dokonce skončila třetí a získala tím titul II. Vicemiss Europe. V současnosti žije stranou všeho »missího« dění v pražských Jevanech, zato se však dala na politiku a stala se dokonce starostkou. Je vdaná za producenta Petra Kratochvíla, se kterým vychovává pět dětí. Pokud vám je Kratochvílovo jméno povědomé, pak je to právě tentýž muž, který několik let stál jako přítel po boku naší nejpopulárnější zpěvačky Lucie Bílé…

Silvia LakatošováIII. Vicemiss Universe 1994

Silvia Lakatošová (nar. 7. května 1973, Svätý Jur) se stala poslední federální Miss. V roce 1994 se umístila na světové Miss Universe na výborném 4. místě, ale záhy s dráhou profesionální modelky skončila. Vystudovala vysokou školu managementu a pak si na Slovensku založila vlastní soutěž krásy Miss Universe. Před pěti lety s ní expandovala i do České republiky a její soutěž se spojila s Českou Miss a finalistky roku 2019 byly z obou zemí. »Dívky jsou dnes jiné, než když já jsem soutěžila,« přiznala v Praze Lakatošová, ovšem patrné bylo, že i po 26 letech má postavu jako lusk a nic neztratila na svém elánu ani šarmu. Jedinou změnou zůstává, že dnes je vdaná a má syna Christiana.

Monika ŽídkováMiss Europe 1995

Tahle Miss České republiky z roku 1995 (nar. 11. června 1977 v Kravařích) ve své době platila za vzor toho, jak by měla královna krásy vypadat, vystupovat, ale i toho, jaká by měla opravdu být. V záplavě »missek«, které uměly říkat jen to, že budou přispívat na charitu a přejí si světový mír, byla tato studentka Pedagogické fakulty Ostravské univerzity svým charismatem a inteligencí doslova zjevením, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Postupně se Monika Brzesková, jak zní její jméno po svatbě, stala příležitostnou moderátorkou a úspěšnou podnikatelkou na poli kosmetiky, následně i komunální političkou v rodných Kravařích. Dnes je jejich starostkou a navíc, jako členka KDU-ČSL i zastupitelkou Moravskoslezského kraje. S manželem Petrem má dvě, dnes již dospělé, děti.

Kateřina StočesováQueen of the World 1998

Queen of the World (v českém překladu Královna světa) byla méně známou, avšak rovněž velmi prestižní mezinárodní soutěží krásy. Byla založena v Rakousku v roce 1988 podnikatelem Karlem Müllerem, který chtěl vytvořit konkurenci pro Miss World a Miss Universe. Soutěže se obvykle účastnilo 50 dívek z celé modré planety, které se představovaly porotě i v národních krojích, přičemž jedinou Češkou, která se pyšní korunkou pro vítězku je Kateřina Stočesová (nar. 14. října 1979 v Podlesí). Její triumf je sice poněkud zaprášený – z roku 1998 – ale zato tomu bylo přesně v době desetiletého výročí »Královny světa«.

Alena ŠeredováIII. Vicemiss World 1998

Stočesová, nebo Šeredová? Takový spor se v roce 1998 vedl a připomínal hádky mezi tím, zda Sparta, nebo Slavia. Většina národa považovala za královnu krásy 1998 ve skutečnosti druhou Alenu Šeredovou (nar. 21. března 1978 v Praze), ovšem – jak přiznal i šéf soutěže Miss ČR Miloslav Zapletal, za kudrnatou vítězkou tehdy stál šéf Novy Vladimír Železný, a to evidentně rozhodlo. Nicméně Šeredová brzy svoji »přemožitelku« zastínila. Na Miss World, což je absolutní top mezi světovými soutěžemi ženských půvabů, skončila čtvrtá, a na dlouho zaznamenala absolutní maximum pro »české barvy«. Hvězdou se Alena stala hlavně v Itálii, a to díky partnerství s brankářskou legendou Gianluigim Buffonem. Dnes už, jak víte, neexistujícím. Aktuálně tvoří pár s italským miliardářem Alessandrem Nasim, který patří mezi dědice automobilky Fiat. Svatbu měli 17. června 2023 na Sicílii.

Taťána KuchařováMiss World 2006

Blonďatá Češka byla až do uplynulého víkendu jedinou krajankou, která zvítězila v nejprestižnější soutěži krásy – stala se Miss World 2006. Od té doby se Taťána Kuchařová (nar. 23. prosince 1987 v Trnavě) stala nejslavnější tuzemskou »misskou« a hlavně modelkou s největším vlivem i mezinárodně. »Dívka, která se stane miss World, má neuvěřitelný vliv. Najednou není známá jen u nás, nýbrž po celém světě. Už napořád bude mít spoustu všemožných příležitostí v mnoha sférách,« popsala krátce po triumfu česká »missí« královna. Ta si následně vzala moderátora, herce a skladatele Ondřeje Brzobohatého a přijala jméno Taťána Gregor Brzobohatá, ovšem toto manželství je dnes minulostí. Zato současností je, že má Taťána, která krátce dělala i ředitelku soutěže Miss České republiky, svoji následovnici. Krystyně Pyszkové blahopřála na Instagramu takto: »Je to absolutní pecka. Konečně budu mít v ČR parťačku.« 

Tereza FajksováMiss Earth 2012

Bývalá extraligová volejbalistka a trojnásobná juniorská mistryně České republiky Tereza Fajksová (nar. 17. května 1989 v Ivančicích) se před dvanácti lety na Filipínách stala historicky první českou vítězkou Miss Earth – byla vybrána z rekordních 79 dívek z celého světa, navíc získala i cenu Miss Kaolin Sea za nejkrásnější pleť ze všech dívek. Soutěž Miss Earth se koná od roku 2001 a od ostatních obdobných akcí se liší svým ekologickým zaměřením. Podmínkou účasti je prokazatelné angažmá v některém z projektů, jehož cílem je ochrana životního prostředí. Dnes je z Terezy již dvojnásobná maminka – v roce 2019 se jí narodila dcera Lilien, v roce 2021 pak syn Sebastien.

Klára VavruškováMiss Earth Water 2019

Dva měsíce poté, co Klára Vavrušková (nar. 1999 v Kostelci nad Orlicí) získala titul České Miss Earth a Česko-Slovenské Miss 2019 dokázala, že byla správnou volbou. Na jedné z nejprestižnějších světových soutěží Miss Earth skončila na překrásném třetím místě. Po výhře v České Miss měla na přípravu paradoxně jen pouhý měsíc. Dřela na své postavě, pilovala angličtinu, nafotila povinné fotografie a díky produktům od generálního partnera Xiaomi natočila eco-video, které mělo na sociálních sítích velký ohlas. Stihla vše, na co měly jiné dívky několik měsíců, a navíc uspěla i v dílčích soutěžích – získala titul třetí nejkrásnější tělo v plavkách a umístila se na druhém místě i při volbě nejhezčího národního kostýmu.

(mac, pk)

FOTO – Instagram, Scouteen s. r. o., Facebook/Make-up Artist Vendula Lukesová, soukromý archiv Moniky Žídkové, Česká Miss/Petra Odrazilová, Crest Communications, Youtube, thebusinesssoiree.com

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy