Skvělý úspěch českých ženských půvabů. Pyszková je Miss World!

Česká ženská krása je pověstná napříč světem a dnes se to potvrdilo i při mezinárodní soutěži Miss World. Krystyna Pyszková z Třince na Frýdecko-Místecku se stala vítězkou 71. ročníku mezinárodní soutěže krásy Miss World. Uspěla ve finále v indické Bombaji, oznámili pořadatelé, kteří na sociálních sítích zveřejnili její fotografii s korunkou a šerpou. Pyszková je druhou Češkou, která prestižní titul Miss World získala. V roce 2006 soutěž vyhrála Taťána Kuchařová.

Na začátku finálového večera o prvenství soutěžilo 112 dívek a žen z celého světa. V poslední čtveřici soutěžících byly spolu s Pyszkovou krásky z Libanonu, Trinidadu a Tobaga a Botswany. Vicemiss se nakonec stala Libanonka Jasmína Zajtúnová. České vítězce korunku na hlavu usadila její předchůdkyně, vítězka 70. ročníku soutěže, Polka Karolina Bielawská.

Třinecká primátorka Věra Palkovská řekla ČTK, že informace o vítězství Pyszkové je čerstvá, ale už stihla pogratulovat jejím příbuzným. »Slečna Krystyna je z Třince-Terasy, chodila na gymnázium v Třinci. Chci udělat nejen přivítání. Mám radost, že v Třinci žijí úspěšní a nejen v hokeji, ale na všech ‚frontách‘,« uvedla primátorka.

První Miss World zorganizoval v roce 1951 britský průkopník loterie bingo Eric Morley. Dal jí název Festival Bikini Contest, na Miss World ji překřtila média. Pro velký úspěch se Morley rozhodl klání krasavic pořádat každoročně. Možná jej k tomu přiměl i nástup kalifornské konkurence, která roku 1952 vyrukovala s Miss Universe.

Kromě vítězství Kuchařové bylo dosud druhým největším úspěchem na soutěži Miss World v roce 1998 čtvrté místo tehdejší české vicemiss Aleny Šeredové. Češky byly úspěšné i v dalších soutěžích – v roce 1995 se stala Miss Europe Monika Žídková a v roce 2012 Miss Earth Tereza Fajksová.

(mac, čtk)

FOTO – Instagram

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy