Pardubice vynulovaly mistra a srovnaly semifinálovou sérii na 2:2

Hokejisté Pardubic vyhráli ve čtvrtém zápase semifinále play off extraligy v Třinci 2:0 a srovnali stav série na 2:2. Vítěznou branku vstřelil ve 44. minutě Lukáš Sedlák, poté se při power play domácích prosadil Tomáš Hyka. Čisté konto udržel Roman Will. Semifinále pokračuje v pondělí na východě Čech.

»Byl to vyrovnaný a z obou stran bojovný zápas. O tom, že jsme uspěli, rozhodlo, že jsme ubránili oslabení. Bylo jasné, že rozhodne jedna branka. Dnes jsme byli šťastnější,« řekl trenér Dynama Radim Rulík.

Oceláři nastoupili do druhého domácího utkání v sérii bez zraněného útočníka Daňa, kterého v sestavě nahradil Svačina. Oproti čtvrtku se v úvodu nedostali pod tlak, postupem času však bylo Dynamo opět střelecky aktivnější. Nebezpečná byla zejména elitní formace Pardubic vedená Sedlákem, Kacetl však chytal spolehlivě. V závěru první třetiny zahrozil domácí kapitán Vrána, Will ale jeho pokus vyrazil.

Ve 23. minutě vystrašilo pardubického brankáře tečované Voženílkovo nahození od mantinelu, bezbrankový stav se ale nezměnil. Slezané čekali na šanci, která přišla krátce před polovinou základní hrací doby. Před Willa se dostal osamocený Kurovský, gólman Pardubic si ale poradil i s následnou dorážkou Jeřábka.

Vzápětí byl vyloučen Adam Musil, Třinec však první přesilovku nevyužil. Z brejku navíc zahrozil Sedlák. Stejně pozorně jako Will chytal ale i Kacetl, jenž si poradil se střelou Vály i dorážkou Ciencialy.

Bezbrankový stav se změnil až v 44. minutě, kdy Sedlák vybojoval puk za brankou a následně se dostal i k zakončení. Nejlepší střelec týmu si připsal pátý gól v play off.

»Věděli jsme, že to bude o jednom gólu, o jedné chybě. Hráli jsme stejně jako ve čtvrtek a ještě jsme trochu přidali. A přiklonilo se k nám štěstí,« řekl útočník Tomáš Hyka, jenž si připsal u Sedlákova gólu asistenci.

Oceláři mohli odpovědět při Kolářově vyloučení, kdy si vytvořili drtivý tlak. Will ale vše ustál, i když ztratil hokejku. Nepřekonali jej Roman, Marcinko ani Nestrašil.

»Měl jsme to tam na lopatě, beru to na sebe. Měl jsem úplně prázdnou bránu. Možná jsem počkal půl vteřiny navíc, chtěl jsem se podívat, kde bude prostor, a oni hráli velmi obětavě. Měli tam za Romanem ještě další dva beky. To tak holt někdy bývá,« řekl Andrej Nestrašil.

Pardubický hrdina Will ale přiznal, že měl štěstí. »Byl tam hrozný závar a Ondra Vála to chytal za mnou na brankové čáře. Asi to byla nejtěžší situace,« řekl Will, jenž byl následně v permanenci až do konce duelu. Překonat jej ale Třinečtí nedokázali, naopak při power play inkasovali podruhé.

* * *

HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 44. L. Sedlák (Hyka, Cienciala), 60. Hyka (Cienciala, Čerešňák). Rozhodčí: Pražák, Kika – Rampír, Axman. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 2:2.