Předvolební kampaň není férová, řekl na tiskovce Paroubek. Mluví o podvodnících

Současnou kampaň před volbami do Evropského parlamentu označil expremiér a předseda ČSSD – České suverenity sociální demokracie Jiří Paroubek na dnešní tiskové konferenci v Praze za neférovou. Padala slova jako »podraz«, »podvodníci« nebo »loutkovodči«. Paroubek se ostře obul například do agentur provádějcích průzkumy veřejného mínění, ale například i do amerických zpravodajských služeb.

»Je tady snaha určitých zájmových skupin zařídit, aby tu byly strany, o kterých se nemluví, což považujeme za velký předvolební podraz,« řekl Paroubek. Jeho strana se již minulý týden připojila k dopisu koalice PRO – Jindřicha Rajchla generálnímu řediteli České televize a všem radním, že jejich strany po průzkumu agentury Kantar CZ nebyly zařazeny do diskusních pořadů, ačkoli jejich volební potenciál je nad pět procent.

Paroubek zároveň zkritizoval, že jeho jméno nebylo u stejné agentury uvedeno mezi lídry. »Je to zájem loutkovodičů, které nechci jmenovat. A tak nebudu jmenovat ani americké zpravodajské služby, ani pana Bartu, který má blízko k SOCDEM Lidového domu,« řekl Paroubek s poukazem na vlivného muže, který stál i za volební kampaní současného prezidenta Petra Pavla.

Nejnověji jméno bývalého premiéra nezařadila do průzkumu agentura Phoenix research. »Jak dokázal předchozí průzkum agentury SANEP, moje jméno by bylo příliš vysoko a některé zavedené strany jako ANO nebo ODS by měly známost nižší. Marketingově má hodnotu a platí, že o kom se nemluví, jako by nebyl. Frank Sinatra říkal: ‚Piště si o mně dobře nebo špatně, ale nikdy nezkomolte moje jméno‘. Oni to moje nejen že nezkomolili, ale ani ho neuvedli. To byly tři podrazy ve třech týdnech. Hraje se o to, že je tu osm politických stran, a lidem je potřeba ukázat, že mají volit je, a ostatní nikoli. My to bereme s nadhledem, vždyť jsme vznikli před čtvrt rokem a neděláme z toho tragédii. Ale chceme vyčistit chlév v předvolebních manipulacích, které jsem řadu let sledoval zpovzdálí, a teď bych s tím rád něco udělal,« řekl expremiér, jenž se dostal do čela strany v únoru na pražském sjezdu, který byl prvním poté, co z bývalé České suverenity vznikla dnešní ČSSD.

Řediteli Phoenix research Peteru Svobodovi napsal otevřený dopis, s jehož obsahem dnes seznámil i novináře. »Vážený pane řediteli, ‚agentura‘ po výzkum veřejného mínění Phoenix research vydala v minulých dnech průzkum, podle kterého jsem nebyl zařazen jako lídr kandidátky ČSSD pro volby do EP do výsledku ‚průzkumu‘ Vaší agentury. Žádám, aby byla neprodleně vydána oprava tohoto průzkumu. Phoenix research nepochybně disponuje výsledkem průzkumu včetně mojí známosti ve veřejnosti. Pokud ovšem byl ‚průzkum‘ proveden bez mého jména a kandidátky ČSSD, je to zcela nepochybně úplná mafiozní manipulace,« napsal mj. Paroubek a dodal, že Phoenix research vypadá jako »agentura podvodníků«.

»Situace se pořád opakuje. Vybere se nějaká strana, nejprve to byli Zelení, kteří se zničehonic začali objevovat v televizi, hlavně u pana Moravce. Pak se uvede, že má preference 5 procent a najednou jsou velkými koni budoucích voleb. Lidé je zvolí do Sněmovny, a přestože byli levicovou stranou, jdou do pravicové vlády. Pak Zelení vyprchají a situace se opakuje s Věcmi veřejnými. Nejprve se objevují v diskusních pořadech, pak ve výzkumech, kde mají přes 5 procent, a přestože kritizují vládu, jdou s ní po volbách do koalice. Další takovou stranou byl Úsvit, pak SPD, a dnes tvrdím, že jí je SOCDEM, kterou podporuje pan Barta. Je potřeba najít někoho, kdo by podpořil pětikoalici v dalších volbách. To je třeba zvrátit a lidé se tomu již pomalu brání,« popsala situaci statutární místopředsedkyně ČSSD Jana Volfová, která přišla na tiskovku v bílo-červeném, aby tak podpořila české hokejisty v jejich dnešním atraktivním duelu s Kanadou i na celém domácím mistrovství světa.

Volby do Evropského parlamentu se budou v České republice konat 7. a 8. června. Pro ČSSD bude vrchol kampaně představovat setkání, které se uskuteční ve čtvrtek 30. května od 16.30 hodin na Zámeckém náměstí v Teplicích. Hlavním hostem bude exprezident Miloš Zeman.

(pk)

FOTO – iportaL24.cz/Petr Kojzar

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. ČSSD nebo Socdem jaký je v tom rozdíl? Socani se snaží žonglováním a matením lidí s názvem své strany přelstít a oblbnout a přečůrat voliče a získat tak jejich hlasy. Socani jsou stále stejní, a slouhové kapitalismu. Sociální demokraty může volit jen člověk s vymazanou pamětí, který si odmítá pamatovat, co zla v tomto státu sociální demokrati napáchali od roku 1989. Sociální demokracie má na svědomí rozkradení a ekonomickou a morální devastaci tohoto státu od roku 1989.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy