ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Pomlázkové pondělí

Tento článek píšu na Velký pátek. Před námi jsou ještě tři dny velikonočního volna. Rád bych se v tyto dny oprostil od všeho negativního, co se kolem nás děje. To, co je na současném sledování médií nejvíc frustrující, že člověk vlastně už nemůže věřit ničemu. Neexistuje pevný bod, o který by se čtenář různých zpráv mohl opřít. Nechci nikterak nadbíhat internetovému deníku iportaL24.cz, ale zdá se mi, že zachovává velmi střízlivou formu, to znamená, lze mu věřit.

Ještě si rád počtu v papírové formě novin Mladá fronta DNES, kde je poměrně široký rozptyl názorů.

Nemám rád, takové ty prvoplánové výkřiky, které se objevují na sociálních sítích. V mé fb skupině Petr Hannig – FANKLUB se snažím takové ty pouhé nenávistné posty neuvádět a v diskuzích nedovoluji vulgarity a ničím nepodložené útoky majitelů jednoho politického názoru na majitele názoru opozičního.

Dovolte mi, abych vám, milí čtenáři mých článků, umožnil nahlédnout pod pokličku naší ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR – proti přijetí eura!

Nejprve musím zdůraznit, že jsme jediná koalice, která sdružuje nejvíc vlasteneckých stran a hnutí. Je jich osm. Šest funkčních a dvě, kterým byla pozastavena činnost, takže jediná možnost pro kandidáty těchto pozastavených stran či hnutí, je delegování na kandidátní listinu jednou z funkčních stran či hnutí. A tak je třeba na 7. místě JUDr. Miroslav Pindeš, Ph.D., advokát, odborník na mezinárodní právo, člen legendární strany Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa Miroslava Sládka, kterou znají ti, kteří jí fandili, ale dnes už i ti, kteří jí tehdy nefandili, časem zjistili, že doktor Sládek měl ve všem pravdu. Jelikož má tato strana pozastavenou činnost, tak jej do voleb posílá hnutí ALIANCE NÁRODNÍCH SIL. Čili v zájmu co nejširší vlastenecké fronty se upozadily zájmy jeho členů.

Taktéž ten, který fakticky stál u zrodu prvních protestních demonstrací, vynikající organizátor, pivovarník z Jinec, Jiří Janeček, první místopředseda Hnutí PES. To má ovšem také pozastavenou činnost. Tak aby mohl kandidovat, tak jej delegovala na celostátní kandidátní listinu Dělnická strana sociální spravedlnosti.

Mimochodem, jak je v ČR nedobrým zvykem, tak je »dělníkům« nasazována psí hlava. Já musím ovšem říct, že zastupitel města Bílina, Mgr. Tomáš Vandas, který je na 5. místě kandidátní listiny, je vysoce vzdělaný a spolehlivý šéf strany. Spolupráce s ním je vskutku velmi přínosná.

ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR každý druhý den přináší fotky a krátký životopis jednotlivých kandidátů. Teď ten, který je připravuje, šikovný mladý vědec RNDr. Jan Sedláček z Rokycan, mimochodem ve svých 28 letech vůbec nejmladší kandidát v celé republice na významném 2. místě, vytvořil post legendě Pavlu Černockému, kterého znají vlastenci jako politického moderátora na nezávislém médiu. Napsal o něm: »Víte, kdo byl prvním diskžokejem u nás? No přeci Pavel Černocký. Ačkoliv není tak slavný jako jeho sestra Petra »Saxana« Černocká, i on se nezapomenutelně zapsal do naší kultury. Právě on zde začal v 60. letech jako první pořádat taneční diskotéky a stal se prvním diskžokejem v Československu.

Kromě svého hudebního působení také dlouhodobě glosuje politiku. Teď se rozhodl, že nemá cenu na ni jen nadávat a přijal kandidaturu do EP za naši Alianci.

A já jenom dodám, že Pavel, se kterým se znám od doby, kdy jsem objevil v roce 1966 Petru Černockou a vytvořil jí první profesionální nahrávky s mým tehdejším orchestrem Pastýři, ve kterém hrál na baskytaru Karel Vágner, byl také rock and rollovou hvězdou legendární kapely Donaldi, na kterou se stály v šedesátých letech fronty.

Takže, to je velikonoční pohled pod pokličku a odtajnění některých ingrediencí domácí kuchyně ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR. Přeji všem krásný zbytek Velikonoc i jarní povelikonoční čas, a pro ty, kteří to budou číst v pondělí 1. dubna, prosím šetrně s pomlázkou.

Petr Hannig, předseda Rozumných v ALIANCI ZA NEZÁVISLOST ČR

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy