Rusko prý má důkazy o ukrajinské stopě v útoku na Crocus

Ruští vyšetřovatelé prý našli důkazy o ukrajinské stopě v nedávných teroristických činech v Rusku, včetně teroristického útoku na moskevskou halu Crocus. S ohledem na to Moskva požadovala, aby Ukrajina zatkla a vydala Rusku všechny osoby, které se na nich podílely, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

»Krvavý teroristický útok na moskevskou Crocus City Hall z 22. března, který šokoval celý svět, není prvním teroristickým útokem na naši zemi v poslední době. Vyšetřování vedené příslušnými ruskými orgány odhaluje ukrajinskou stopu v těchto zločinech,« uvedlo.

»S ohledem na to ruské ministerstvo zahraničí vydalo žádost ukrajinským orgánům o okamžité zatčení a vydání všech osob zapojených do teroristických útoků podle Mezinárodní úmluvy o potlačování teroristických bombových útoků a Mezinárodní úmluvy o potlačování financování terorismu,« uvedlo ministerstvo. »Mezi nimi je i šéf SBU Vasilij Maljuk, který 25. března přiznal, že Ukrajina zorganizovala útok na Krymský most v říjnu 2022, a prozradil podrobnosti o dalších teroristických útocích v Rusku.«

FOTO – Roman Blaško

»Boj proti mezinárodnímu terorismu je povinností každé země. Ruská strana požaduje, aby kyjevský režim okamžitě zastavil jakoukoli podporu teroristických aktivit, vydal odpovědné osoby a odškodnil oběti za způsobené škody. Porušení závazků Ukrajiny vyplývajících z protiteroristických úmluv bude mít za následek odpovědnost podle mezinárodního práva,« zdůraznilo ministerstvo.

Rovněž ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Rusko požaduje, aby Ukrajina okamžitě zastavila podporu terorismu, vydala teroristy a nahradila škody způsobené obětem teroristického útoku.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy