Home Názory ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Soudy proti demokracii?

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Soudy proti demokracii?

Téměř každý den se k našim uším či očím dostávají zprávy o prapodivných rozsudcích nejenom našich soudů.

Tak například soud v Klatovech podmíněně zastavil trestní stíhání dvěma Ukrajincům, kteří bezdůvodně do bezvědomí zkopali jednoho člověka jenom proto, že je upozornil na to, že taxík, ze kterého vystoupil a šel k automatu vybrat peníze, aby měl na zaplacení cesty, je už přistaven pro něj.

Obžalovaní nejdříve srazili muže na zem a pak jej začali bít pěstmi a kopat do hlavy, čímž mu způsobili závažné poranění hlavy. Oběť těchto dvou surovců zůstala v bezvědomí, nejevila známky života, nereagovala ani na bolestivé podněty. Lékaři, kteří oběť převzali, zjistili, že má prasklou lebku, krvácení do hlavy. Pacient měl otočené oči v bělmo. Strážník městské policie ještě dodává, že se snažili spolu s kolegou zajistit životní funkce do příjezdu záchranky.

Naprosto nechápu, jak mohl samosoudce zastavit podmíněně stíhání těchto dvou agresivních individuí. Jenom zázrakem se nestali vrahy. Zkušební doba byla stanovena na pouhé dva roky, během kterých se zavázali zaplatit 260 tisíc odškodného a náklady na léčení 40 tisíc.

To odškodné měli zaplatiti tak jako tak, ale takový brutální útok měl být hodnocen zcela jinak. To chce samosoudce svým verdiktem vybízet další takové agresivní jedince k napadení kohokoliv? Vždyť třeba pro nějakého mafiána je 260 tisíc jenom pakatel.

Jak tento neuvěřitelně nízký rozsudek působí v kontrastu s odsouzením jednoho člověka s mdlým rozumem na pět a půl roku na tvrdo jenom za to, že žvanil nesmysly na internetu?

A další věc, tentokrát z ciziny. Ve dvou státech USA místní soudy rozhodly, že Donald Trump nebude moci kandidovat v primárkách. Shodou okolností to jsou státy s demokratickou většinou. To už mi připomíná Rusko, kde nebude moci v prezidentských volbách také kandidovat jedna kandidátka, ale myslím, že snad více než jedna či jeden. Rusko nám nepřipadá jako demokratický stát, ale USA?

A další věc z Německa. Někteří politici vyvíjejí tlak na to, aby byla zakázaná Alternativa pro Německo (AfD). To by nic v podstatě neznamenalo, ale dočetl jsem se, že se problémem zabývá Spolkový ústavní soud (Německa) v Karlsruhe. To už se mi skutečně zdá za hranou. AfD všude začíná nabírat na síle a když hrozí, že by občané snad mohli rozhodnout, že by tato strana nejvíce zastupovala jejich zájmy, tak ji Spolkový ústavní soud zakáže. Čili demokracie »odsaď pocaď«. Když, milý lide, budeš hlasovat, jak se nám líbí, tak ti budeme klepat po ramenou. Když ne, tak žádná práva nemáš. Upozorňuji, že v Německu je takové oklešťování demokracie velmi nebezpečné, protože se najednou může všechno zvrhnout a máme v Evropě a hlavně my, nejbližší sousedé, problém.

Ostatně, co bychom se zaměřovali na Ústavní soud Německa. I ten náš, za šéfování Pavla Rychetského, si také vykládal Ústavu velmi kreativně.

Tehdejší prezident Miloš Zeman vyhlásil volby do Poslanecké sněmovny někdy na počátku roku 2021. To znamená, že od vyhlášení probíhá doba, ve které jsou různá omezení. A Ústavní soud najednou přelajnoval podmínky kandidatur, ve prospěch budoucích vítězů. Všichni si vzpomínáme na procenta pro překročení prahu pro vstup koalic do PS a jejich změnu, která způsobila, že se strany nynější pětikoalice přestaly bát, že by nepřekročily původní bariéru a tudíž se přestali bát i voliči těchto stran a výsledek známe a všichni se z něj nyní »těšíme«.

Petr Hannig, předseda Rozumných v Alianci za nezávislost ČR

19 KOMENTÁŘE

 1. Jurečka bude z našich peněz živit ukrajinský násilnický ksindl. Jurečka a Fiala a Rychetského Pětikoalice s Pavlem okradli důchodce a budou cpát peníze do Ukrajinců, kteří nás tady mlátí. :

  🔴🇺🇦🇨🇿Ukrajinští uprchlíci budou moci dostávat dávky od českého systému už v příštím roce.

  Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) oznámil záměr zpřístupnit uprchlíkům systém dávek už loni v únoru. Umožnit to má podle nej digitalizace a dávková reforma. Humanitární dávka, kterou teď dostávají příchozí z Ukrajiny s vízem k ochraně, by se měla přestat vyplácet, a Ukrajinci jako ostatní pak budou moci žádat o běžné příspěvky.

  ➡️Ministerstvo práce už postupně digitalizuje žádosti a vyřizování u běžných dávek. Chystá také spojení příspěvku a doplatku na bydlení, příspěvku na živobytí a dětských přídavků do jedné podpory.

  „Předpokládám, že ještě samozřejmě o tom povedeme jednání a diskusi, že bychom s nástupem reformy dávkového systému v průběhu prvního pololetí roku 2025 uprchlíky překlápěli do reformovaného českého dávkového systému. Pak jsme schopni to zvládnout,“ řekl Jurečka.

  Sledujte @neČT24

 2. Pane Hannigu, ¨
  Máte informace nebo mlžíte? Státní orgány to ještě neuzavřely.
  Klatovský okresní soud ve čtvrtek podmíněně zastavil jejich trestní stíhání a oběma stanovil dvouletou zkušební dobu, během které musí zaplatit 260 tisíc korun poškozenému za způsobenou újmu a dalších 40 tisíc zdravotní pojišťovně za náklady za jeho léčení.

  Zároveň budou v průběhu zkušební doby pod dohledem probačního úředníka.
  „Oba obžalovaní splnili všechny podmínky pro odklon trestního řízení. Plně se doznali, s poškozeným uzavřeli dohodu o náhradě škody a sami také aktivně vstoupili do jednání o splácení nároku pojišťovny,“ uvedl samosoudce Jan Kasal. Poškozený tedy souhlasil. Státní zástupkyně : Proti rozhodnutí soudu si na místě podala stížnost. „Útok byl brutální a veden velkou silou. Navíc jej obžalovaní v přípravném řízení zcela nedoznali a útok zlehčovali,“ vysvětlila žalobkyně.
  A koalice plnily % před i po zásahu Ústavního soudu, opět mlžíte a brečíte, to Vy jste byl o parník poražen a né rozhodnutím soudu, ale zájmem voliče(platí i pro KSČM)

  • Josef, před minulými volbami v roce 2021 měly strany dnešní Rychetského Pětikoalice sevřené pr*dele jít do voleb samostatně a proto uzavřely Pětikoalici, aby se do Parlamentu dodrápaly. Proto jim šel Rychetský se svým „nezávislým“ pravici v rozbitém Československu poplatným soudem na ruku a po fašisticku demokraticky ohnul a zmrzačil volební právo v rozbitém Československu alias ČR.
   Josef, to bys nebyl ty, abys nepřispěl svou lží do mlýna a nepodpořil Fialu a Rychetského Pětikoalici a Pavla. Ale piš dál Josef, a už nelži.

   • Ani jeden faktický argument, jen urážky a smyšlenky, na víc nemáte? Podívejte se na volební zákon a pochopíte, že buď jste to četl a nepochopil nebo nečetl a jen papouškujte to co Vám nakukali jiní.
    Polopatě :

    Spolu dosáhli na 27,8% po staru by jim stačilo 15%, Pirstan 15,98% po staru by stačilo 10% kde je podvod?

    • Josef, k tomu co jsem napsal (16:41) a trvám na tom ještě dodám, že Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel mají opět sevřené pr*dele a jako další podvod a ohnutí práva v rozbitém Československu vymysleli korespondenční volbu. Má význam to tady s tebou rozebírat Josef?

    • pro svaty_vaclav , nejsou argumenty, je skáčete k dalším pohádkám aniž jste vysvětlil to co jste pomotal. Korespondenční volbu znáte taky jen z titulů novin, stejně jako volební zákon, to stačí na volební míting strany, která cílí na 2-3%

    • Nechte si ty laciné řeči typu laciné polopravdy. Myslíte, že je obvyklé, když někdo tak brutálně až do bezvědomí napadne a to ve dvou proti jednomu, tak že se vynechá jakýkoliv trest a odloží se. To finanční vyrovnání je součástí výkonu trestu a nemá vliv na výši trestu, či podmínky. Ti dva agresoři, a je jedno jaké jsou národnosti, budou mít i nadále čistý trestní rejstřík.

    • Já vím, že Vám jde hlavně o to, že Seznam napsal a já citoval, že šlo o Ukrajince. Navíc si myslím, že když mají takovou sílu a agresivitu, kterou uplatnili proti bezbrannému člověku, že by měli být vyhoštěni a posláni zpět na Ukrajinu a tam do bojových linií.

    • A ještě navíc. Nechápu naše orgány, že se nedohodnou s orgány Ukrajiny na nuceném návratu zpět do vlasti těch, co podléhají mobilizaci.

    • To je jedno z mála pozitiv, že ČR nechce pomáhat banderovské diktatuře a posílat Ukrajince na zbytečnou smrt.

   • Nečerpáte, případ uzavřen není, Vy jen rozdmýcháváte vášně, nečetl jste, že se dohodli? Vy a Vaše serie odpovědí a dovysvětlování je jen odrazem Vašeho svědomí, ano polopravda a manipulace, buď vědomá nebo nevědomá a a to jste chtěl být prezident?

    • Josef (14:17), ty bys mohl ihned nastoupit do Rakušanova KRITu. Moc by ses na to hodil, a s tebou zdejší Brázda:

     Rakušanův KRIT je zkratka pro Krizový informační tým Ministerstva vnitra ČR, který byl zřízen novým týmem pod vedením ministra Víta Rakušana. Tento tým varuje před radikalizací části pracovníků státní a veřejné správy a upozorňuje, že radikální politické postoje se bezpochyby týkají i pracovníků ve veřejném sektoru. Materiál z Ministerstva vnitra varuje, že radikalizace pracovníků státní a veřejné správy představuje zásadní problém, který může ohrozit běžné fungování státu a jeho institucí, samospráv a dále urychlit rozpad společenské soudržnosti.

     Rakušanův KRIT je novodobá StB uvnitř státní správy a slouží k terorizování státních zaměstnanců a potírání názorů, které se nelíbí Rakušanovi.

  • Kolik let byl a stále je nesmyslně soudy i médii šikanován nemocný miliardář Roman Janoušek, za to, že srazil ženu, která mu v úmyslu zastavit ho, čili úmyslně, skočila pod auto. Také ji odškodnil, přesto dostal 4,5 roku natvrdo, média ho pronásledovala roky, po které ČT a další nechutné kanály své diváky každý den otravovaly opakováním celé jeho kauzy do zblbnutí.

 3. Vsadím se, že nový Ústavní soud s „novým“ předsedou soudu něco vymyslí a včas přelajnuje volební hřiště v rozbitém Československu alias ČR ve prospěch Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla. Má Ústavní soud po Rychetském na co navazovat a je Fialovi a Rychetského Pětikoalici a Pavlovi zavázán za své jmenování; nezávislosti soudů v rozbitém Československu tady věří snad jen Fialův ordner Brázda.
  Máme se na co těšit. Plíživá fašizace v Německu jistě jako náš vzor nás patrně nemine …….

  • Podepisuji, není co dodat. Snad jen jak k tomu došlo. Bylo to záměrné nevypořádání s minulostí a dokonce nastolení nové vlády StB pod novým demokratickým pláštíkem. Z lustračního zákona byly vyňaty všechny rozhodující posty. Prezident, ministři, poslanci, předsedové politických stran a další, posty, které v té době již měli většinou obsazeny bývalí agenti StB a VkR (vojenská kontrarozvědka, kterou jakoby nikdo ani neznal a nepodléhala žádným lustracím). A tak jako národ prudce upadáme, lumpové bohatnou a národ není daleko od občanské války, rozeštvávat národ je jejich parádní disciplína.

   • Ajjjaj. STB se zařízla i do OF? Plácáte nesmysly.Kdo tady rozjel hrůzovladu byla Charta77 se svým vůdcem ,Havlem ,který měl styky s šlechtou ,která dostala kopanec do prdele od samého presidenta Masaryka a OF začala také řádit ,vím to z našeho podniku ,kdy komunisté museli odejít z vedoučích pozic a pracující si zvolili lempli ,kteří vše vedli cugrund.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here