SOCDEM a Budoucnost budou v evropských volbách kandidovat společně

Společná kandidátka Sociální demokracie a hnutí Budoucnost je dokladem, že české levicové strany mohou účinně spolupracovat. Uvedla to SOCDEM v tiskové zprávě, kterou má iportaL24.cz k dispozici. Nejstarší tuzemská politická strana dá na své kandidátce do evropských voleb prostor čtveřici kandidátů Budoucnosti. Lídrem za Sociální demokracii bude exministr a místopředseda strany Lubomír Zaorálek. Jedničkou za Budoucnost a pětkou celé kandidátky bude spolupředsedkyně Budoucnosti a expertka na politiku životního prostředí Klára Školníková.

Smlouvu o spolupráci v evropských volbách společně podepsali předseda Sociální demokracie Michal Šmarda a spolupředsedající hnutí Budoucnost Jakub Kovařík a Klára Školníková.

»Sociální demokracie si cení podpory hnutí Budoucnost v evropských volbách, podpis smlouvy o spolupráci považuji za doklad schopnosti spolupracovat na levici a přinášet jasné návrhy řešení. Chceme být hlasem těch, kdo chtějí v politice skutečnou pracovitou opozici a nestačí jim hodiny tlachání, které týden co týden sledujeme v dnešní Sněmovně,« uvedl Šmarda.

»Rostoucí nerovnosti ohrožují demokracii a v některých případech i lidské životy. Účast na kandidátce Sociální demokracie je pro nás způsob, jak se postavit sílícím českým oligarchům. Jsme ve shodě, že na prvním místě je zájem pracujících na důstojném životě. Chceme, aby platilo, že dobré veřejné služby budou dostupné všem, kdo si je nemohou koupit. Hlasem těchto lidí má být v evropských volbách naše společná kandidátka,« připomíná spolupředseda Budoucnosti, datový analytik a kandidát do Evropského parlamentu Jakub Kovařík.

»Evropské volby nejspíš přinesou posílení krajní pravice. Tím důležitější je mít v Evropském parlamentu lidi, kteří se jasně postaví za kvalitní veřejné služby, spravedlivou energetickou a ekologickou politiku, která nebude vytvářet ze všeho produkty s cílem vygenerovat co největší zisk, ale konkrétně pomáhat jednotlivcům a rodinám. Pokud nebude zelená politika přinášet prospěch konkrétním lidem, neuspěje a ohrozí to budoucnost celé Evropy,« upozornila Školníková.

Sociální demokracie a Budoucnost se ve společné smlouvě zavázaly, že jejich zvolení kandidáti a kandidátky vstoupí po volbách do poslaneckého klubu sociální demokracie v Evropském parlamentu. »Zázemí silné politické strany dá každému z našich europoslanců možnost okamžitě a s velkou mezinárodní podporou pracovat ve prospěch českých občanů a kvalitních a dostupných veřejných služeb,« zdůraznil Šmarda výhodu Sociální demokracie v evropské politice.

Šmarda také upozornil na podvod, kterého se na svých voličích dopouští vládní SPOLU. »Nelze kandidovat společně, jako to dělají ODS, TOP 09 a KDU-ČSL a už v kampani si jít po krku a útočit na sebe. To je cesta jen k tomu, že se lidem politika jako taková znechutí,« dodal předseda SOCDEM. Celou kandidátku do Evropského parlamentu představí jeho strana v průběhu března. Konkrétní předvolební program o měsíc později.

(pk)

FOTO – SOCDEM

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. „Pokud nebude zelená politika přinášet prospěch konkrétním lidem, neuspěje a ohrozí to budoucnost celé Evropy,« upozornila Školníková.“
    Zelená politika vždy přináší prospěch konkrétním lidem: například velkým akcionářům bank, průmyslu generujícího tuny polystyrenu pro zateplování budov (v přírodě se rozkládá stovky let), solárním baronům, …
    Děkuji, ale Vás volit nebudu ani s pistolí u hlavy.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy