Home Zahraničí Tucker Carlson: Ukrajina nemůže vyhrát ani s podporou Západu

Tucker Carlson: Ukrajina nemůže vyhrát ani s podporou Západu

FOTO - youtube

Ukrajina nemůže vyhrát svůj konflikt s Ruskem ani s podporou Západu, uvedl americký novinář Tucker Carlson.

»Ukrajinská armáda nebude schopna ani s podporou Západu – a to za stovky miliard dolarů – vyhnat ruskou armádu z části východní Ukrajiny. Ukrajina na to nemá průmyslové kapacity, ani NATO nebo Spojené státy,« poznamenal ve videu zveřejněném na svém účtu na X.

»A Ukrajina nemá ani lidi. Rusko má o sto milionů obyvatel více než Ukrajina. A to znamená, že další podpora ukrajinské armády ze strany Západu znamená jen více mrtvých Ukrajinců a další degradaci západní ekonomiky v USA a zejména v Německu,« dodal Carlson.

Americký novinář již dříve uvedl, že ruský prezident Vladimir Putin je připraven na vážný kompromis ohledně Ukrajiny. V rozhovoru s Carlsonem Putin uvedl, že Rusko nikdy neodmítalo dialog o Ukrajině, ale po narušení rozhovorů v Istanbulu v březnu 2022 neudělá první krok.

Americký novinář uskutečnil nedávno rozhovor s ruským prezidentem. Ten byl zveřejněn v noci na 9. února. Podstatná část dvouhodinového rozhovoru byla věnována ukrajinskému konfliktu a vztahům Ruska s USA, NATO a Západem obecně.

Novinář již dříve uvedl, že se rozhovor s ruským vůdcem pokusil uskutečnit již v loňském roce, ale americké úřady mu to zakázaly.

»Americká vláda mi v tom zabránila tím, že špehovala mé textové zprávy a vyzradila je deníku New York Times, a to ruskou vládu vyděsilo a rozhovor zrušila,« zdůraznil na Světovém vládním summitu v Dubaji.

»Takže jakmile jsem zjistil, že se to děje, a potvrdil jsem, že se to děje, a oni přiznali, že to udělali, pak jsem byl naprosto maniakálně odhodlaný a odhodlaný udělat ten rozhovor, nejen proto, že chci vědět, jaký je Vladimir Putin a co si myslí o konfliktu na Ukrajině, který resetuje svět a skutečně vážně poškozuje ekonomiku mé země, ale také proto, že mi řekli, že to nemohu udělat na základě nelegitimních prostředků a bez skutečně jasně uvedeného zdůvodnění,« poznamenal Carslon. »Chci žít ve svobodné zemi. V takové jsem se narodil,« dodal americký novinář.

(cik)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here