Home Názory Další zločin z Bruselu

Další zločin z Bruselu

Když vám nějaký pitomec podá krabičku zápalek se slovy – »škrtni a hořící sirku hoď do nádrže u auta«, poslechnete ho? Těžko, že. Bude-li otravný příliš, může schytat i pár facek.

Když vám Brusel zakáže plynové kotle, které se ještě nedávno dotovaly jako relativně čistý zdroj topení, uděláte co? Nic. A to je chyba. Z principu jde přece o totéž, jako s tou sirkou. Snad vás Brusel živí, abyste ho museli poslouchat na slovo? Nikoli. Tak proč ho posloucháte?

Web ceskestavby.cz píše: »Ještě před dvěma měsíci se psalo o soumraku plynových kotlů, tak nějak bylo tušit a cítit, že tento zdroj tepla bude mít brzy na kahánku. A v tuto chvíli je již dokonce znám plánovaný termín. Zákaz plynových kotlů se blíží a samozřejmě přichází z Bruselu. Už brzy vám váš stávající plynový kotel nikdo ani neopraví. A nový? Ten si prostě nebude kde koupit. Má to být již od roku 2029, což je za pouhých 5 let. … Je to vlastně dost velký paradox, jelikož ještě nedávno stát přispíval nemalými částkami právě na plynové kotle jakožto uznávaný docela čistý zdroj energie. Teď se hovoří o tom, že je třeba zcela eliminovat závislost na ruském plynu a navíc k tomu jako bonus ještě ušetříme přírodu.«

Samozřejmě – závislost na ruském plynu… Idiotismus Evropě vládne. A ta příroda k tomu, to už je totálně absurdní zhovadilost. Zbídačování evropského obyvatelstva a destrukce sociálních jistot pokračují zběsilým tempem.

»…bude to znamenat, že mají problém přibližně stovky tisíc českých domácností, které právě topí plynovými kotli. Podle statistik má plynový kotel přibližně půl milionu bytů, plynem zde dokonce není jen vytápěno, ale také často ohřívána užitková voda a používá se při vaření,« upřesňuje citovaný sever.

Pokud vám to ještě nedošlo, Evropou neobchází strašidlo komunismu (jako že ani nikdy neobcházelo, ale to teď rozebírat nechci), Evropou obchází strašidlo jménem Brusel, Leynová, Schwab, Jourová…, resp. všichni, kteří se na fungování a řízení zločinné instituce zvané Evropská unie podílejí.

»V titulku je k tématu na ecostandard.org dokonce napsáno: Evropská komise uvádí rok 2029 jako datum ukončení prodeje kotlů na fosilní paliva: ‚velká výhra pro lidi a planetu‘. Něco jiného, než že jde o výhru, si bude myslet především každý, kdo si nedávno (bez ohledu na případné dotace) koupil třeba nový nízkoemisní kondenzační kotel na zemní plyn a nechal si za tím účelem také vyvložkovat komín. Pak přečkal takzvanou energetickou krizi (prudké zdražení energií a ohrožení dodávek plynu) a notně si za to připlatil, načež se nyní těší, že má problém s vytápěním konečně vyřešen. Ceny za plyn jdou dolů. Určitě se z ‚velké výhry pro lidi a planetu‘ nebudou těšit také ti, co investovali do nových zásobníků na plyn a souvisejících technologií, stejně jako každý, kdo si uvědomí, že ze svých daní a plateb za plyn financoval i rozvoj plynofikace v naší zemi. A kdo si myslel, že bude vytápět naftou, je na tom úplně stejně,« výstižně definuje tenhle zločin autor onoho komentáře na webu ceskestavby.cz Petr Pojar. Jeho slova podepisuji.

Marie Krejčíková

1 KOMENTÁŘ

  1. Další absurdita. Jako kdysi dotace na přímotopy nebo „kotlíkové dotace“ na uhelné kotle. Právě uhlí se mělo eliminovat jako první, už před desítkami let.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here