Chcete mít v Británii zajištěné parádní bydlení na stáří? Staňte se členem komunity LGBTQ+

V rámci »přelomového« návrhu pro město Manchester vznikne »první účelové« bydlení pro LGBTQ+ ve Velké Británii. Na uvolněném pozemku nemocnice Spire ve Whalley Range vznikne 120 bytů, uvedla australská verze deníku Daily Mail.

Přelomový návrh odhalila společnost Great Places Housing Group, která plánuje na zbouraném pozemku nemocnice postavit dva nové bytové domy.

Jeden z nich bude »čtyř až pětipodlažní« cihlový dům s 80 byty s jednou a dvěma ložnicemi pro osoby starší 55 let z komunity LGBTQ+ a druhý bude mít 40 bytů, rovněž s jednou a dvěma ložnicemi.

Nyní byla zahájena konzultace o tomto projektu, který má podporu vedení města a Paula Martina, výkonného ředitele Nadace LGBT.

»Názory místní komunity jsou pro úspěch tohoto projektu klíčové,« řekl Martin. »Vyzýváme lidi, aby svým hlasem pomohli utvářet budoucnost tohoto přelomového projektu a zajistili, že nabídne bezpečný a přívětivý domov starším lidem LGBT+,« dodal.

Podle plánů by většinu obyvatel tvořili lidé z LGBTQ+ komunity v Manchesteru, kteří by žili společně s dalšími členy místní komunity.

Součástí projektu je menší blok se 40 byty, který by byl k dispozici pro osoby, které si byt pořizují poprvé, a byl by vhodný pro sdílené vlastnictví. Byl by oddělený od druhého projektu, určeného pro osoby starší 55 let.

Ve větší budově budou byty k dispozici pro účely sociálního pronájmu. Bude mít také společné zázemí, společenské místnosti a terapeutické ordinace a upravené zahrady.

Radní Gavin White, šéf městské rady Manchesteru pro bydlení, označil tento projekt za »přelomový projekt pro manchesterskou komunitu LGBTQ+«.

Helen Spencerová, výkonná ředitelka pro růst ve společnosti Great Places Housing Association, uvedla, že cílem tohoto »vzrušujícího a inovativního projektu je vytvořit první účelově postavený a spoluvytvářený systém bydlení LGBTQ+ Extra Care ve Velké Británii«.

»Věříme, že tento projekt nejen uspokojí specifické potřeby a aspirace komunity LGBT+, ale také zvýší rozmanitost a živost čtvrti Whalley Range,« dodala. Místní budou moci své připomínky podávat až do 8. března.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy