Zeman jako opilec, Pavel jako hrdina? PRO volá po reformě školství

Šéf strany PRO (Právo Respekt Odbornost) Jindřich Rajchl vyzval k reformě českého školství. Jako odstrašující příklad soudobé reality zveřejnil na svém facebookovém profilu úryvky z knihy Panovníci českých zemí 1 vydaný agenturou Rubico.

»Od volební kampaně až po závěr mandátu jej provázely skandály,« píše se v knize o třetím českém prezidentu Miloši Zemanovi. »Stárnoucí politik se zdravím podlomeným alkoholem ztratil soudnost a svou činnost zaměřil na mstu oponentům a provokování svých odpůrců. K tomu neváhal použít lží a urážek,« píše se dále v knize určené pro vzdělávání dětí.

»Na svých cestách velmi často hovořím o potřebě zásadní reformy našeho školství. Nejen o potřebě zcela zrušit nepodařený experiment s plošnou inkluzí, ale zejména o zákazu jakékoliv politické indoktrinace na základních a středních školách. K podobnému kroku sáhl Ron DeSantis na Floridě, či Viktor Orbán v Maďarsku. A já osobně jsem přesvědčen, že k němu musíme co nejdříve sáhnout i my,« napsal na sociální síti Rajchl.

Za příklad uvedl šéf PRO právě knihu Panovníci českých zemí 1. »Miloš Zeman je tam vylíčen jako vulgární opilec a Petr Pavel jako dokonalý hrdina na úrovni supermana. Tento sluníčkářský brak vydaný agenturou Rubico ze Slavonína by možná dobře posloužil na podpal v kamnech, ale v rukou našich dětí fakt nemá co dělat. Pak se totiž není čemu divit, že mladí lidé volí tak, jak volí. Jsou totiž dokonale předpřipravení,« uvedl dále Rajchl.

O stávající hlavě státu Pavlovi se v knize píše mj. následující: »Od začátku svého mandátu je aktivním a oblíbeným prezidentem, jak směrem k naší zemi, tak i k zahraničí.«

»Já mohu za sebe říci, že segment vzdělávání je jednou z hlavních priorit naší strany PRO a že tohle vymývání mozků a vkládání těch jediných správných myšlenek do myslí našich dětí prostě a jednoduše ukončíme. Jinak nás totiž fakt nečeká vůbec nic dobrého,« uzavírá své hodnocení Rajchl.

Jeho strana PRO svolává na 23. březen další z velkých protivládních demonstrací na pražské Václavské náměstí. Podle posledního průzkumu agentury SANEP, jejíž odhady byly nejblíže reálnému výsledku posledních slovenských voleb, by dosud neparlamentní PRO se ziskem 5,5 procent těsně překročilo hranici potřebnou pro vstup do Poslanecké sněmovny.

(pk)

FOTO – Facebook

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Už v té knize v kapitole o Pavlovi se lže. Pavel ve své volební kampani blábolil – Řád a klid, nikoli Řád a důstojnost. Řád a klid říkali za Protektorátu Němci – Ruhe und Ordnung. Takže okolo Pavla jsou jen lži, i v knize o něm.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy