69 % pro rychlé ukončení války na Ukrajině

Podle průzkumu agentury STEM si 69 % českých občanů přeje rychlé ukončení konfliktu na Ukrajině, a to i za cenu určitých územních ztrát ukrajinského území ve prospěch Ruska.

Myslím, že toto by měla být klíčová informace pro vedoucí politické činitele tohoto státu, protože více než dvě třetiny jeho občanů si »něco« přejí. V tomto případě by se jednalo o závažné politické rozhodnutí, v rozporu s vládní politikou. Samozřejmě, zajímavé by byly i některé další otázky. Např.: Kolik občanů si nyní přeje přestat s dodáváním zbraní na Ukrajinu a tím i eskalováním tohoto konfliktu?

53 % občanů si přeje, aby pokračovala pomoc ukrajinským uprchlíkům. Je to ovšem nižší číslo, než jaké bylo při předchozím měření.

Takový vývoj názorů české společnosti se dal očekávat a myslím, že s postupujícím válečným konfliktem, ve kterém, jak se zdá, hrají čím dál více prim Rusové, kteří postupují na řadě úseků 1300 km dlouhé fronty, se bude počet lidí s tímto názorem ještě zvyšovat.

Bohužel, činitelé NATO zatím mluví spíše o eskalaci s tím, že stíhačky F-16, které mají být Ukrajině dodány, mohou útočit i na ruském území. Konstatuji, že činitelé NATO, v tomto případě jmenovitě generální tajemník, ale také řada šéfů států a vlád EU, projevuje ve vztahu ke konfliktu na Ukrajině stejnou lehkomyslnost, jakou v polovině roku 1914 projevovaly politické špičky rozhodujících evropských zemí: Německa, Ruska, Velké Británie a také Rakouska-Uherska. A krátce po Sarajevském atentátu na rakouského následníka trůnu se rozpoutal celoevropský a následně celosvětový konflikt, který dnes s odstupem nazýváme I. světová válka anebo také Velká válka. Výsledkem konfliktu byly miliony zmařených životů, miliony zmrzačených, obrovské materiální škody a také úplné rozbití politické struktury Evropy a světa. Důsledkem války byla bolševická revoluce v Rusku, fašismus v Itálii a s určitým časovým odstupem také nacistický režim v Německu a nová, II. světová válka.

Češi jsou jako obvykle racionální, byť dnes racionální část české společnosti představuje její mlčící většinu, za kterou se snaží mluvit jakási válečná strana, kterou vytvořila vláda pětikoalice.

Již před dvěma lety jsem volal po mírovém řešení konfliktu ve východní Evropě. K tomu nedošlo. Výsledkem jsou statisíce mrtvých vojáků, ale také desítky tisíc mrtvých civilistů, nedozírné materiální škody.

Pokud jde o Česko, výsledkem tohoto konfliktu je v důsledku růstu cen rozhodujících surovinových komodit, počínaje energetickými surovinami, zemědělskými produkty a průmyslovými kovy, obrovská inflace a razantní pokles životní úrovně českého obyvatelstva. Je dobře, že Češi začínají tyto souvislosti mezi válkou na Ukrajině a poklesem své životní úrovně vnímat. Kdo to ovšem vnímat nebude schopen, je Fialova vláda a ji podporující menšina českého obyvatelstva.

Jiří Paroubek

Související články

10 KOMENTÁŘŮ

 1. Jde o naprosté selhání propagandistické mašinérie Fialova režimu. 😁
  Takových peněz, co nalili do dezinformačních kanálů, takového úsilí, co tomu samozvané elity denně věnují, a 2/3 občanů správně chápou, o co v té tragické válce ve skutečnosti jde.
  Takže „liberálním demokratům“ už zbývají jen represe, zastrašování svobodomyslných občanů, což je ovšem v rozporu se zákonem. 🙁

 2. Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel jsou na straně války; to dokazují svou každodenní činností ve prospěch války a nacismu a nacistů na Ukrajině a jejich podporou zbraněmi a penězi z našich kapes.
  Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel mají v rukou armádu, policii, soudy, sdělovací prostředky a taky toho vrchovatě každodenně využívají a zneužívají k potlačování názorů, které se jim nehodí.

 3. Jinak je velice trapné, že redakce iportal24 do názorů tupě kopíruje to, co už předchozí den Jyrka pravidelně zveřejňuje na blogu mainstreamového iDnesu.

  • a tam to tupě kopírují dvě hodiny po tom, co to bylo uvedeno na Vaše věc 🙂 Jestli ono to nebude spíš tím, že má někdo nějaké pořadí, kam posílá své články, než tím, že by tady někdo něco tupě kopíroval, že?
   Ale tupě kopírujete Vy, Karle: o jaké ukradené ČSSD píšete? Na svém sjezdu se tehdejší strana, vedená Šmardou, vzdala názvu i zkratky, že prý s tímto zprofanovaným zbožím se nedá uspět ve volbách, tak se té zkratky ujal někdo jiný. Jsem poslední, kdo se bude zastávat Paroubka, ale tupě kopírujete právě teď Vy výroky Šmardy a dalších 🙂

   • Odkud pramení Vaše přesvědčení, že jen tupě nekopírují. Máte snad nějaké indicie přímo z redakce iportal24? Asi sotva.
    A pokud se týká značka ČSSD, tak ne že bych se nějak zastával té šedé nevýrazné myši Šmardy, ale pokud vím, tak se za zneužití ochranné známky ČSSD Paroubem a jeho vepřovými hlavami hodlá soudně bránit.

    • ať se soudně „brání“ – něco opustil, sám to nazval špatnou značkou do voleb a teď se bude soudně „bránit“???
     A pište to aspoň správně – je to iportaL24.cz, pokud jste schopen ten rozdíl zaznamenat – tím jste na úrovni svatýho 🙂

    • Vy naprosto klidně napíšete, že redakce kopíruje a to je v pořádku? Máte snad nějaké indicie přímo z redakce? Jak můžete někomu vyčítat to samé, co sám děláte?

 4. Zatím jediné co Jyrka a jeho spolustranické vepřové hlavy dokázaly, bylo utratit 250000 Kč při svém opulentním zvolení do čela ukradené ČSSD v hotelu Ambasador.🤣 Mezitím ten „jakýsi“ Jan Bárta, o kterém se tu ironicky minule zmiňoval, sehnal pomocí kampaně na Twitteru za 2 dny 50 mil. Kč na zakoupení dronů pro Ukrajinu. 👍👍👍

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy