Bez komentáře…

František Halas

ZPĚV ÚZKOSTI (1938) – úryvek

Zvoní zvoní zrady zvon

čí ruce ho rozhoupaly

Francie sladká hrdý Albion

a my jsme je milovali

Ty Francie sladká Francie

kde je tvá čapka Marianno

Sluneční štít tvůj prasklý je

a hanbou čpí tvé ano

Je noc a v krytech zákopů

tep krve země zní

za tebe světe za tu Evropu

stydí se voják poslední

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon

čí ruce ho rozhoupaly

Francie sladká hrdý Albion

a my jsme je milovali

I tehdy předcházelo fatální zradě velké přátelství… Beneš i Jan Masaryk byli do Francie a Anglie rovněž zamilovaní… – a zradě navzdory Londýnu během války věrně sloužili. A platili českým zlatem. Zednáři Churchillovi za obranu jeho země, za níž – opakuji znovu – zradě navzdory – nasazovali životy českoslovenští letci. Historie je paradoxů plná. Tento se však řadí mezi ty TOP proti všem smyslům jdoucí. Zatímco na Rusko (SSSR) dnes pliveme, a to jediné nás v září 1938 nezradilo, se zrádci se objímáme, stráže jim čestně posluhují, státníci bouřlivě orgasmují a se zrádci společně kují pikle, jak zahubit toho, který nás nikdy nezradil. To je na přes držku.

Česká republika a… FRANCIE

Česká republika a… ANGLIE

ANGLIE (nenechte se zmást, že nám trochu ztmavla, pořád je to ta stará, dobrá Rothschildovská Anglie, na barvě nezáleží…) a přeslazená FRANCIE a uprostřed novodobý Vůdce… tehdy jako dnes.

Dušan Sedlák

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

 1. ❗️Ruské ministerstvo obrany na svém brífinku potvrdilo likvidaci amerického tanku Abrams. Resort dodal, že tank zničila první ránou posádka T-72B3 ve směru na Avdijivku.

  Připomeňme, že se jedná o třetí zničený tank Abrams, o kterém ministerstvo obrany informovalo.

  📌Ztráty ukrajinské strany za posední den činily 1 125 vojáků, uvádí dále MO RF.

  📌Ruské jednotky zlepšily své taktické postavení v južnodoněckém a kupjanském směru. Ve směru na Doněck a Avdijivku byly obsazeny výhodnější pozice.

  📌Ministerstvo obrany navíc poprvé informovalo, že ruská protivzdušná obrana sestřelila leteckou pumu Hammer francouzské výroby.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen (*ttps://42tcen.com/)

 2. Evropa je dnes zahnojena a pošpiněna žlutomodrými hadry, nejvíce v ČR, kde dokonce vlají na státních budovách a úřadech. Tyto symboly novodobého nacismu jsou všude, jako za Němců za 2. světové války, kdy po Evropě a nejvíce v Československu vlály prapory s hákovým křížem.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy