Home Názory Byl jednou jeden Fiala

Byl jednou jeden Fiala

Komedie Byl jednou jeden polda, je absurdní komedií z 90. let minulého století, která se dočkala dalších dvou pokračování. Jeden z popisů celé trilogie zní: »Jak to dopadne, když si český policista udělá vzor z americké Policejní akademie«, přičemž všechny tři díly mohou být inspirativní pro 5demoliční vládu.

Dnes už víme, jak to dopadne, když si čeští vysokoškolští učitelé udělají vzor z americké neoliberální ekonomiky. Dnes už je patrné, že některé komediální hlášky lze vztáhnout na české reálie: »Je rozdíl mezi blázincem a policejní školou?« Major Maisner: »To poznáte na vlastní kůži, mladíku. Buď z vás udělám strážmistra, nebo vás dostanu do Bohnic.«

I Česko má svého majora, je jím premiér Petra Fiala. Rozdíl mezi školou a realitou jasný, Fiala nás dostává do Bohnic. Proto by i on mohl použít Maisnerovu hlášku: »Naši američtí přátelé se usmívají za každých okolností.« A lze dodat to zejména, když vyjednávají s vedením ministerstva obrany. 

Jenže ona to taková legrace už není. Fialovi totiž neselhává pistole, ale jeho ministři, když se nás všechny pokouší »vydírat«: »Mlčte, nekecejte, nebo mi selže další ministr«, a fialová smrt bude větší a větší a Spolu. Keep smiling, pane premiére.

Jan Klán

2 KOMENTÁŘE

 1. 📣🇷🇺🇨🇿Česko bude mít velvyslance v Rusku, prohlásil Petr Pavel.

  V dlouhodobém horizontu se počítá s tím, že by Česko mělo mít velvyslance v Rusku, řekl prezident Pavel po schůzce ústavních činitelů. Jako první se podle něj nejspíš bude řešit zástupce.

  Velvyslancem v Rusku je aktuálně Vítězslav Pivoňka, který ale už několik měsíců pobývá v Česku. Diplomat Jiří Čistecký v Moskvě působí jako zástupce velvyslance.

  ✳️Vláda dříve přesvědčovala Pavla, ať jmenuje velvyslance v Moskvě. Hradní poradci byli proti. Dnes prezident řekl, že zásadní neshoda o tom, zda místo obsadit, nebyla, řešilo se ale, v jakém časovém sledu.

  Myslím si, že jako první věc by Rusové měli novému velvyslanci rozbitého Československa v Moskvě oznámit hospodářské sankce Ruska a uzavření kohoutů s ropou a plynem. Potom by válečné štváče Pavla a Fialu a Rychetského Pětikoalici přešly všechny srandičky.

  Sledujte @neCT24 | 42TČen

 2. ❗️🇨🇿Fiala zase perlí! V Česku prý díky němu klesly ceny potravin. Věnuje se jim od jara. Toto tvrdí Fiala v televizi Prima.

  🤡A výsledek? Souhlasíte, že ceny potravin klesly?

  Fiala opět lže s nestydatostí jemu vlastní.

  Sledujte @neCT24 | 42TČen

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here