Home Názory Charita na kšeft

Charita na kšeft

Původně jsem chtěl napsat »nemažou«… se s tím, ale v daném kontextu by to bylo málo. Žalostně. Bez trocha té nezbytné pejorativnosti se prostě neobejdu. Oni se s tím prostě »neserou«.

Laskavý a vnímavý čtenář jistě s chutí promine, neboť… Neboť co? Aeronet.news zveřejnil nezpochybnitelný důkaz, jak se ve spřátelené zemi kanalizační vlády ze Strakovy akademie ve velkém brutálně kšeftuje s humanitární pomocí. Potravinovou.

Premiér jde do práce…

Šéfredaktor tohoto krutě »dezinformačního« portálu píše: »Zatímco v západních a zejména v českých médiích se vykresluje Ukrajina jako země, která potřebuje naši pomoc, tak ve skutečnosti se ukazuje, že s českou humanitární pomocí se na Ukrajině natvrdo kšeftuje, jak dokazuje svědecké video muže z Oděsy, který vyrazil na nákupy do místního supermarketu Tavria, aby natočil, jak tam prodávají konzervy z humanitární pomoci. … Na videu můžete vidět vepřové, koňské a další konzervy od české firmy PT Servis z Tábora, která je v ČR známým výrobcem konzerv. Jenže samozřejmě jde o konzervy určené výhradně pro český a slovenský trh, protože na originální konzervě jsou popisy jen v jazycích zemí EU. Na Ukrajinu se tak tyto konzervy dostaly v rámci humanitární pomoci, nejde o oficiální autorizovaný dovoz zboží na Ukrajinu, protože to by konzervy musely mít podle ukrajinských zákonů obaly v ukrajinštině jako v hlavním jazyku.«

A jak zareaguje demokratický občan České republiky, jenž večer usíná a ráno se probouzí s vlajkou Spojených států amerických nikoli pod ale na polštáři? Prostince – jako v případě před časem zveřejněné prokazatelné závislosti Zelenského na kokainu (»já se mu vůbec nedivím, že si při tom tlaku šňupne, já bych jel na koksu taky, být v jeho kůži…«) – takže asi takto: »Jen ať si pomůžou, když jim Západ pomáhat už nechce. Každá hřivna proti Putinovi dobrá.« Z tohoto začarovaného kruhu prostě není úniku.

Abych si z toho aspoň pro sebe našel nějaké východisko, často si připomínám výrok Otto Wichterleho: »Pitomce beru jako přírodní úkaz.«

Jan Čech

2 KOMENTÁŘE

  1. Brázda, ty máš ten mozek pořádně vymytý režimní propagandou. Jsi jen smrad z Fialova exkrementu bez vlastního názoru. Brázda je odkázán na to, co mu do lebky nalije Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel.

  2. Čechu v tvém případě měl prof. Wichterle naprostou pravdu. Určitě by byl nadšen, že si ho bere do úst taková malá krysa.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here