Home Názory Co je to TO všechno?

Co je to TO všechno?

»Nemáme jinou možnost, než dát Ukrajině všechno, co potřebuje pro svůj úkol obnovit suverenitu a kontrolu nad svými hranicemi: Cokoli menšího by bylo naším neúspěchem,« řekl Pavel v rozhovoru pro italský deník Corriere della Sera u příležitosti oficiální návštěvy Itálie. Bývalý důstojník ČSLA se potkal se svým protějškem Sergiem Mattarellou i s premiérkou Giorgiou Meloniovou.

On se vůbec rozpovídal o věcech, které zřejmě existují mimo dosah jeho vnímání. »Pokud promeškáme příležitost zachovat naši podporu Ukrajině, příští rok by mohl být pro Moskvu ještě příznivější. Tento rok je klíčový pro položení základů úspěchu, příští rok bude složitější,« dodal.

A do třetice všeho šíleného: »Nedodrželi jsme sliby zásobovat Ukrajince dělostřeleckou municí, výcvik na F-16 neprobíhá tak rychle, jak by měl.«

Nebudu tu marnit čas a rozebírat, proč Ukrajina již dávno prohrála a že v předválečných hranicích její existence skončila. Krátce se však pozastavím u toho Pavlova skutečně nesmírně hodnotného výroku, že Ukrajině musíme dát všechno, co potřebuje.

Kdo jsou ti, co podle něho musí?

Kdo jsou ti »MY« musíme?

A co je to TO všechno, jak se dotazuji už v titulku?

A odkud to všechno půjde, když např. Černochová se v neděli u Moravce nechala slyšet, že už toho ve skladech pro Ukrajinu moc nemáme?

A taky samozřejmě KDO to všechno a VŠECHNO zaplatí???

Myslím, že kdyby Ukrajina měla skutečně dostat všechno, aby válku vyhrála, nezůstala by v Evropě jedna funkční ekonomika. Reálně totiž ani takto nelze ukrajinskou armádu vyzbrojit, poněvadž ruskému vojenskému potenciálu není možné na této úrovni konkurovat. Ani celá Evropa dohromady nemá šanci toto zvládnout. Rusko je i v tomto punktu skutečně zemí neomezených možností.

Udivuje mě, že PePa si to hlavně z dob minulých, kdy ochotně zdravil »čest práci«, nepamatuje. Škoda. Pak by z něho tyhle nesmysly nepadaly.

Robert Fish

5 KOMENTÁŘE

  1. Na ostudu jsou zde jiní experti, bohudík nikoliv s vládní odpovědností Paroubek, Okamura, Kobza, David a mnoho dalších. Prezident jen sdělil názor vojáka a vlivného politika.

  2. Petr Pavel ve funkci prezidenta republiky dělá ostudu v zahraničí rozbitému Československu. Pavlovi je lhostejné, že tuto zem poškozuje svými politickými eskapádami. Pavel je politický primitiv vláčený svými loutkovodiči z USA a domácí proamerickou kolaborací. S tímto primitivem se ještě máme na co těšit.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here