Home Zahraničí Finsko na dva týdny uzavře všechny hraniční přechody s Ruskem

Finsko na dva týdny uzavře všechny hraniční přechody s Ruskem

FOTO - síť X

Finská vláda rozhodla o uzavření hranic s Ruskem od 30. listopadu do 13. prosince. Informoval o tom portál Yle s odvoláním na předsedu vlády republiky Petteriho Orpo a šéfa ministerstva vnitra Mariho Rantanena.

Na tiskové konferenci k situaci na východní hranici Finska Orpo uvedl, že poslední funkční kontrolní stanoviště na hranici s Ruskem, Raja-Jooseppi, bude uzavřeno. Všechna kontrolní stanoviště na hranici s Ruskem budou uzavřena od 30. listopadu do 13. prosince. Podle šéfa finského ministerstva vnitra mohou zájemci, kteří chtějí v republice požádat o azyl, tak učinit v přístavech a na letištích.

Podle Rantanena je úplné uzavření východní hranice »nezbytné ve jménu národní bezpečnosti«. Dodala, že uzavření hranic by mohlo být prodlouženo o dalších čtrnáct dní. Mluvčí pohraniční stráže Matti Sarasmaa upřesnil, že železniční doprava mezi Finskem a Ruskem bude pokračovat. Již dříve agentura Reuters citovala finskou vládu, která uvedla, že omezení na hranici s Ruskem nebude mít vliv na nákladní dopravu.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here