Co to jste za lidi?

Zemřel zpěvák Josef Laufer. Většině z vás je jistě známo, že v roce 2020 po operaci chlopně, během níž nastaly komplikace, byl uveden do umělého spánku, z něhož se již bohužel neprobudil.

Nekrolog kromě řady dalších internetových médií zveřejnily např. i novinky.cz s povinnou poznámkou, že… »Pro komunistický režim v roce 1976 na oslavu tajného agenta Minaříka nazpíval píseň Dopis Svobodné Evropě, k níž napsal rovněž i text. Byl evidován jako spolupracovník StB v kategorii důvěrník.« Dovětek obdobného znění si samozřejmě neodpustil ani Seznam Zprávy.

Odporné, nechutné, nelidské – nadto a ze všeho nejvíce ubohé, primitivní, dementní. Zajímavé, že Havlovi jste do nekrologu neuvedli, že to byl děvkař a notorický alkoholik, a pokud byste chtěli pátrat, možná byste i vypátrali, že v 60. letech byl členem KSČ. A že mu po Praze chodí nemanželský syn.

Proboha, co vy to jste za lidi? Vy se opravdu nezastavíte absolutně před ničím. Zemřel člověk a vy o něm mluvíte jako o spolupracovníku StB. Jste normální? Já vím, úcta, respekt, slušnost, pokora – tohle vás vaši chlebodárci neučí. Nasmažit do každého podle nadiktovaného výběru, co se do něho vejde, a do mrtvých o to víc, poněvadž ti se už nemohou bránit.

Ani si před vámi neodplivnu, nepřála bych té slině, aby se vás dotkla. Že vám není stydno. Moc se mně v této souvislosti líbí citát od jistého Zdeňka Junga: »Tenkrát váš předseda řekl, že i to největší hovado má svůj strop. Vás tenkrát teprve tvořili, proto pravdu neměl.«

Marie Krejčíková

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy