Jak na otravné nemoci. Překvapivá léčba a bez obtěžující chemie!

Trápí vás častá nachlazení a nechcete se neustále cpát chemií v podobě všelijakých pevných i tekutých léků? Nebo máte – nedej bože – jiný, závažnější zdravotní problém? Připravili jsme pro vás neuvěřitelné, zato však účinné recepty jak na nemoci. Jsou to jednoduché triky – a navíc ozkoušené! A fungují, to nám věřte! Proč se léčit chemií, když je to tak jednoduché díky naší přírodě a tajům, které skrývá…

Proti horečce

Vlněné ponožky namočte do studeného octového vodného roztoku (šest lžic octa na půl litru vody). Ponožky vyždímejte a oblékněte si je, Přes ně natáhněte suché ponožky a jděte si lehnout. Po asi dvaceti minutách zábal vyměňte.

Účinky: Ocet je tradiční a velmi účinné antiseptikum, působí silně protizánětlivě a příjemně chladivě. Stejně jako tvarohové zábaly snižují také octové ponožky horečku. Za dvě hodiny se tělesná teplota díky zábalu sníží přibližně o jeden stupeň.

Proti bolesti v krku

Kořeněná limonáda: 600 ml vody, 2 hřebíčky, 2 kuličky nového koření, kousek celé skořice, šťáva z celého citronu, med.

Dáme vařit vodu a koření do hrnce, přikryjeme a 10 minut pomalu vaříme (ne klokotem). Po uvaření scedíme, přidáme lžíci medu a šťávu z celého citronu. Pijeme co nejvíce horké. Je to velmi příjemná varianta léčby.

Proti kašli

1 hrnek mléka, 1 lžíce medu, 1 žloutek, 1 lžíce másla – vše umíchat v teplém mléce a vypít.

Lze navíc použít tzv. cibulové mléko. Zpěnit cibuli, zasypat cukrem, nechat zkaramelizovat a vše umíchat v teplém mléce s medem. Cibuli samozřejmě přecedit. Jen platí, že pro děti je chutnější první varianta vyznačená kurzívou…

Na dráždivý kašel: 12 skořápek vlašských ořechů, 1/2 litru vody. Vyloupeme 12 vlašských ořechů, namočíme je do 1/2 l vody, necháme louhovat 4 hodiny, potom je 1/2 hodiny vaříme a dolíváme, aby pořád obsah vody činil 1/2 litru. Pijeme slazené cukrem, nebo ještě lépe medem, 3x denně šálek. Po dvou dnech se začne odkašlávat.

Na bradavice

1) Malinký kousek cibule náplastí přilepíme na bradavici, nejlépe přes noc. Vydržet, opakovat postup cca týden, pak se sama odloupne. Funguje bezvadně.

2) Česnek nakrájíme na plátky a zalijeme octem. Necháme 7 dní v uzavřené lahvičce. Potom přikládáme každý den na bradavici. Zabalíme, aby z bradavice česnek nespadl.

Pro unavená játra

Při jakémkoli oslabení našeho organismu, nebo při konzumaci většího množství alkoholu, bývají nadměrně zatěžována naše játra. Při infekci bychom jim měli dopřát trochu úlevy v podobě stravy, v níž omezíme všechna tučná, příliš kořeněná a smažená jídla. A naopak přidáme více nízkotučných mléčných výrobků a mrkve.

Mrkvový tvaroh na játra: Nastrouháme 3 mrkve, smícháme je s 250 g nízkotučného tvarohu a naředíme 1 lžící kefíru. Dobře promícháme. Můžeme osladit nebo trochu osolit, podle chuti. Znáte to – proti gustu žádný dišputát…

Na posílení srdce

Podstatou infarktu je choroba věnčitých tepen, jež vyživují srdeční sval. Jsou-li zúženy, dodávají srdci méně živin a kyslíku, na němž je naše srdce závislé. Co s tím? Jednoduchý a navíc chutný recept se jmenuje med!

Med způsobuje rozšíření věnčitých cév a zlepšuje koronární oběh krve. Podle sdělení mnoha odborníků vede užívání medu (průměrně 70 g denně) po delší dobu (1-2 měsíce) u osob s těžkým srdečním onemocněním ke zvýšení obsahu hemoglobinu, k upravení složení krve a také srdečně cévního napětí. A vůbec ke zlepšení celkového stavu…

(mac)

ILUSTRAČNÍ FOTO – pixabay

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy