ČSBS vyzývá k zahájení jednání o míru

V souvislosti s druhým výročím zahájení agrese Ruské federace proti Ukrajinské republice, Český svaz bojovníků za svobodu, sdružující zejména účastníky domácího odboje proti německé nacistické okupaci Čech a Moravy v letech 1938-1945, opakuje svůj nesouhlas s touto agresí. 

Jedinou cestou k vyřešení tohoto válečného konfliktu je mezinárodní jednání o míru. Toto konstatování vychází z celosvětových zkušeností, že každá válka, dříve nebo později je ukončena mírovou smlouvou. Čím později bude mír mezi Ruskou federací a Ukrajinskou republikou uzavřen, tím více bude mít zejména nevinných civilních lidských obětí, neboť čím dál tím více se tato válka přibližuje k válce celoevropské ne-li celosvětové.

Proto je Český svaz bojovníků za svobodu pro přerušení válečných operací a zahájení jednání o míru. 

Český svaz bojovníků za svobodu veřejně odsoudil agresi Ruské federace proti Ukrajinské republice již v den zahájení agrese 24. 2. 2022 a odsuzuje tuto agresi i nadále. Bude podporovat všechny akce vedení našeho státu, ale i jiných mezinárodních organizací, které povedou k ukončení tohoto válečného konfliktu.         

Jaroslav Vodička, předseda ÚV Českého svazu bojovníků za svobodu

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Jak jsem Vodičku podporoval. tak musím říci, že tuto událost nehodnotí správně v kontextu širších událostí. Jeho článek je zavádějící jdoucí na ruku zaprodané vládě.

  2. Žádná agrese Ruska neprobíhá. Rusové naopak se brání agresi ukrajinské nacistické diktatury vůči Rusům na Ukrajině.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy