Čuňata pařila. A co jako?

Vůbec to nechápu. Kolik vášně rozehrál chlastací mejdan na ministerstvu práce a sociálních věcí. Kdyby se neudál zrovna v čase událostí na FF UK, ani pes by po čuňatech neštěkl. Lidi, vzpamatujte se konečně. Však tohle je zcela běžná zábava všech těch, kteří vás okrádají a likvidují vaše životy vytrvale a úporně čtyřiadvacet hodin denně.

Poznáváte je? Já ano. Sorry jako, prasata…, tohle přirovnání si sice nezasloužíte, ale na nic příznačnějšího jsem nepřišel.

Jak to bylo za covidu? Úplně stejně. Obyvatelstvo uvězněno, šikanováno, paralyzováno a jiná čuňata se bez zábran bavila. Když se to provalilo, beze studu lhala. Traktorista pro sichr mlčí. Zřejmě formuluje prohlášení. Musí si dát sakra záležet, poněvadž tohle lidi docela naštvalo. Jenže bohužel, akorát v souvislosti s děním na »fildě«. Jinak, jak jsem v úvodu zmínil, čuňata by klidně mohla zvracet a čůrat z budovy ministerstva na kolemjdoucí a nikoho by to nepohoršilo. Možná bychom byli svědky i reakcí opačných, že totiž lid jim to přeje, poněvadž se při tom každodenním tlaku, jak vyhladit důchodce, musejí nějak odreagovat. Dnešní společnost je falešná jak Havlovo »utrpení« ve vězení.

Jean Paul Sartre vyjádřil jedno přání: »Chci být člověkem, který se mi nehnusí.« Kéž by stejné přání projevila i dnešní civilizace. Neboť jinak naplno vejdou v platnost slova, která po sobě zanechal americký spisovatel 20. století Dan Brown»Stal se z nás odštěpený, zvrácený druh, který se vydal na cestu sebezničení.«

Jan Čech

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Česká vládní čuňata schválila a poslala ukrajinským nacistům raketomety, které v rukou ukrajinských nacistů zabíjejí malé děti v Rusku. Česká vláda čuňat je jistě sama se sebou spokojená.

  2. Pokud cenzurujete mé příspěvky, zkuste se zamyslet, zda je vodné označovat řadové zaměstnance MPSV jako čuňata. To vám přijde v pořádku?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy