Dá-li bůh, urodí se…

Lidovci prahli po hlavě svého ministra zemědělství Zdeňka Nekuly. Kuli pikle, tihle falešní pánbíčkáři, před Nekulou, kout budu i po Nekulovi. Což o to, Nekula nestojí ani za kupku hnoje (užitečnost obou, hnoje a Nekuly, nesnese srovnání v žádném punktu), jenže to by to jeho odvolání muselo být zasazeno do úplně jiného kontextu. Upřímného, poctivého. Tahle dvě adjektiva si však s lidovci ruku netisknou.

Jurečkovi traktoristé už mají za takřka odkuleného Nekulu náhradu – bývalého šéfa bývalé Pacem in terris a nynějšího partajního místopředsedu Marka Výborného. Zemědělského odborníka na slovo vzatého, anžto vystudovaného teologa na olomoucké UP. Palacký z toho určitě nemá klidné spaní… Nicméně proto onen titulek: Dá-li Bůh, urodí se. A když nedá, tak se prostě neurodí. On se totiž Výborný, nahradí-li skuleného Nekulu, nebude moci na nic jiného spoléhat, odborných znalostí postrádaje. Modlit se každý večer, aby se pole zazelenala…

Tihle Výborní mají tu odbornost v krvi. Možná si ještě pamatujete na Markova taťku Miloslava, jenž vzděláním právník neváhal usednout do křesla ministra obrany v Klausově vládě (červenec 1996 – leden 1998). A stalo se něco? Nestalo. A urodí se za Marka? Neurodí. Tak o co jde? České zemědělství jako takové už stejně dávno neexistuje, tak to v čele resortu může klidně stanout kdokoli ze současných politických skvostů, etablovaných na domácí scéně. Ovoce a zeleninu rozeznávat nemusí, poněvadž se u nás roky nepěstuje, a prase snad ještě poznává. Třeba ráno při holení… Tam je to jisté. Nebo mrkne na šéfa, ten je taky pěknej… Takovej ovarovej.

Pavel Votruba

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy