Dámy a pánové, v dresu TOP 09 přichází (a odchází) Pavel Tuleja…

Před třemi lety v tuhle dobu se rozjížděla předvolební kampaň a tehdejší opozice se při každé možné příležitosti holedbala nekonečnými týmy odborníků na všechna ministerská křesla. Každý ministr od Babiše nebo Hamáčka byl debil, teprve oni SPOLU všem ukážou. Prsila se samozřejmě i TOP 09 – tehdy možná, ale dnes jistě na tři procenta samostatně nevolitelná strana…

Za dva a půl roku SPOLU ukázali, koho v těch jejich špajzech měli. Topka teď vytáhla další zavařeninu… Pavla Tuleju. Já sama to komentovat nebudu, nechám v tom vymáchat mainstream, jenž před těmi třemi lety radostně a souhlasně pokyvoval nad tím neodolatelným odborným zázemím tehdejší opozice.

(novinky.cz, 3. 5. 2024)

Úroveň Tulejových publikací děsí ekonomy. Udivuje chabá angličtina i čarovné mnohoúhelníky

To, že Pavel Tuleja (TOP 09) publikoval významnou část svého badatelského díla v predátorských časopisech, by se dalo ještě přejít. Ale ekonomičtí experti se podivují hlavně nad úrovní prací docenta ekonomie. Vadí i jeho výmluvy, že za publikace může jeho doktorandka, která je spoluautorkou článků.

Rozčarován byl například Jaroslav Borovička, profesor Katedry ekonomie Newyorské univerzity.

»Když se na jeho publikovanou ‚vědeckou práci‘ podíváme blíže, rychle zjistíme, že o predátorské časopisy jde až v druhé řadě. Prvořadá je naprosto hrůzná kvalita výstupu, který Tuleja za svou vědeckou práci vydává. Ministr pro vědu nemusí být špičkový vědec, ale když už se vědecké práci věnoval a získal za ni docenturu, měl by chápat alespoň nějaké standardy,« napsal na Facebooku. (konec citace)

Že se Pekarovic topkaři nade vše obdivují, o tom svědčí i následující píarový text z jejich oficiálních webových stránek:

Kdo jsme?

TOP tým je kolektiv mladých a aktivních lidí podporujících hodnoty a politiku strany TOP 09, kteří nechtějí jen nečinně sledovat, jakým směrem se Česká republika, jak na vnitrostátní, tak i mezinárodní scéně, ubírá. Naopak chtějí aktivně promluvit do veřejného dění a osudu naší země i Evropy. Právě proto se rozhodli do TOP týmu zapojit, poznat nové a podobně smýšlející přátele a společnými silami přispívat k veřejnému životu a kultivovat jej. (zdroj: oficiální web TOP 09)

Spíš poznat podobně smýšlející neandrtálce, ne?

Tuleja se nakonec pod tlakem zveřejněných skutečností vzdal nominace. Škoda, mohla být prča. Na výše napsaném to však nic nemění, poněvadž další v řadě bude némlich to samé…

Marie Krejčíková

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy