Home Názory Degradujte se na vojína, generále

Degradujte se na vojína, generále

»Nepovedlo se zformovat cizineckou legii a je zřejmé, že dobrovolníci se na Ukrajinu příliš nehrnou. Rusové naopak tvrdí, že vojáků mají dost. Strany ještě nevyčerpaly svůj potenciál, to je první věc. Z toho důvodu nelze mluvit o tom, že by válka v dohledné době skončila. Musíme být ale připraveni na to, že nebude v silách Ukrajinců okupanty vytlačit pryč ze země,« cituje bývalého náčelníka gen. štábu generála Jiřího Šedivého server ctidoma.cz.

Ale, pane generále, copak se to děje? Vy, takový rusobijec a od počátku nadšený ukrajinský vlastenec s pevnou vírou ve vítězství postbanderovských zbraní a s posměšky na adresu zastaralé techniky a primitivní strategie ruské armády, najednou otáčíte?

Tvrdíte, že nejsou dobrovolníci? Stačí, když posbíráte ty tuny válečných nadšenců z internetových diskusí. Oni jistě rádi zemřou za kyjevský režim. Nebo že by ne?

Taky říkáte, že strany ještě nevyčerpaly svůj potenciál… Generále, mějte rozum a nedělejte ze sebe hlupáka. Ano, potenciál ani zdaleka dosud nevyčerpalo Rusko, ale Ukrajina? Přestaňte blbnout, jste přece armádní generál. Copak Ukrajina někdy nějaký potenciál měla? On se totiž už i Západ vyčerpal… Čili shrnuto a dvakrát červeně podtrženo: má-li někdo nevyčerpaný potenciál, je to jen a pouze Rusko, jehož potenciál nejen že není vyčerpaný, on je nevyčerpatelný. Nevyčerpal ho ani Napoleon, ani Hitler, nevyčerpá ho ani Zelenský s kolektivním Západem a USA dohromady. Styďte se, generále, takový blábol ze sebe uvolnit do veřejného prostoru…

Taky jste se nechal slyšet, že – cituji: »Německo do země poslalo šrot v podobě tanků Leopard A1, které Ukrajina odmítla. Nepovedlo se poskytnout jim křídlatérakety Taurus atd. Jednotnost Západu má trhliny, což Putin moc dobře ví.«

Kriste pane, generále, chyťte se za frčky a degradujte se na prostého vojína… Co na nás hrajete za habaďůru? Fakticky věříte tomu, že šrot jde na Ukrajinu jen z Německa? Jde tam odevšad, hlavně vojenská technika a zbraně z Ameriky, to je podle očitých svědků teprve něco. Výstavně nepojízdné, nefunkční šroty… ovšem za těžké dolary, za jejichž nesplatitelnost Amerika v budoucnu vydrancuje ukrajinskou zemi, co to půjde. A Putina nechte Putinem – co by jako zrovna na tomhle neměl nevědět? V čem kdy byl Západ jednotný? No?

Tak co generále, pomohla jsem vám aspoň trochu? Slibte mi, že se přestanete zesměšňovat. Nemám vás ráda, přesto však je mi za vás stydno.

Marie Krejčíková

1 KOMENTÁŘ

  1. Šedivý je režimní fámulus žvanící svoje výplody v odeesáckém CEVRO, takto politické škole ODS. Šedivý se sám označuje za bezpečnostního experta; takových expertů ukazuje ČT24 denně kýble.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here