Domov bez půdy? Neexistuje

Napadlo vás někdy, že slavný kolektivní Západ a Spojené státy hájí proti Rusku vlastně svoji Ukrajinu? Ne Ukrajinu krajinskou, ale Ukrajinu americkou a západoevropskou, protože Ukrajina čistě ukrajinská dávno neexistuje, což s ruskou SVO nemá vůbec nic společného. Ani s Minskými dohodami, s ničím takovým.

S ukrajinskou veleúrodnou zemědělskou půdou to souvisí. Bezprostředně, těsně jak to jen jde. Dlouho jsem pátral po nějaké souhrnnější informaci, až jsem ji objevil na slovenském webu dolezite.sk.

Cituji z 24. 3. 2023: »Koncom marca 2020 prijala Najvyššia rada Ukrajiny na mimoriadnom zasadnutí zákon, ktorým sa od 1. júla 2021 zrušilo moratórium na predaj poľnohospodárskej pôdy v krajine. Ako výnimka sa v ňom stanovuje kúpa pôdy zahraničnými občanmi a spoločnosťami, ktoré si ju prenajali najmenej na tri roky. Právo na kúpu pôdy sa môže rozšíriť nielen na prenajatý pôdny fond, ale aj na nové plochy. … Americké poľnohospodárske giganty Cargill, Dupont a nemecko-rakúska a v skutočnosti (z hľadiska podielu investícií) americká spoločnosť Monsanto v súčasnosti vlastnia 17 miliónov hektárov ukrajinskej ornej pôdy, čo predstavuje 52,31 % všetkej poľnohospodárskej pôdy v krajine. Za predpokladu, že len tieto tri americké korporácie vlastnia viac ako polovicu ukrajinskej černozemi, sa vyhlásenie amerického prezidenta Joea Bidena o potrebe vyviezť z Ukrajiny 20 miliónov ton obilia nezdá až také absurdné. Nemali by sme zabúdať ani na to, že hlavnými akcionármi poľnohospodárskej trojky sú spoločnosti Vanguard, Blackrock a Blackstone, ktoré kontrolujú prakticky všetko vrátane najväčších svetových bankových a finančných inštitúcií. A záujmom spoločností tohto kalibru treba slúžiť akýmikoľvek prostriedkami a v každom prípade, či už ide o politickú lobby alebo vojenskú operáciu.«

Podle bývalého poslance Bundestagu Nima Mowassata již zahraniční zemědělské společnosti zahájily skutečný hon na ukrajinskou černou půdu: v zemi dochází k masivnímu zabírání půdy prostřednictvím šedých schémat přes nastrčené společnosti a jednotlivce. Politik přímo obviňuje společnosti Monsanto Сompany a DuPont, které vyrábějí a prodávají geneticky modifikovaná osiva, ze záměrného zabírání ukrajinské černozemě a spojuje půjčky MMF a EBRD Ukrajině s převodem orné půdy na západní agrobyznysové společnosti, včetně německých ADM Germany, KWS, Bayer a BASF.

»Okrem toho mnohé zahraničné spoločnosti neustále získavajú ukrajinské pozemky s ornou pôdou a kontrolovali približne 10 % ukrajinského územia už pred zavedením nového zákona. Vlastníkmi najväčších poľnohospodárskych podnikov sú v súčasnosti Američania (NCH Capital), Francúzi (AgroGeneration) a Saúdi (Saúdi Agricultural and Livestock Investment Company (SALIC)). Podľa Nadácie pre strategickú kultúru ‚nie je možné vysledovať presný podiel zahraničného kapitálu v ostatných veľkých ukrajinských poľnohospodárskych podnikoch, pretože v ukrajinskom poľnohospodárstve prevládajú šedé schémy a neexistuje normálny register pôdy‘,« dodává citovaný slovenský web.

(Bohužel, v českém internetovém mediálním prostředí jsou takové informace nedohledatelné – to okrajově a na vysvětlenou, proč zdrojuji web SK).

Nevím, jak vám, ale mně tato zjištění bohatě a relevantně postačí k zformulování závěru, že veškerá pomoc – humanitární či vojenská – nepodporuje zájmy Ukrajiny a řadových Ukrajinců, ale v prvé řadě zmíněných západoevropských a amerických společností, které si převážnou část Ukrajiny koupily již v minulosti a nyní dokupují poslední zbytky a jedním dechem se děsí, že je Rus o všechno připraví a zemědělskou půdu navrátí těm, kterým patří.

Už moudrý Xenofón dávno před Kristem pravil: »Zemědělství je matkou a živitelkou všech ostatních povolání.« Čili nástrojem k ovládání lidstva, když to přeložím do dnešního obludného světa. Kdo vlastní půdu, notabene o takové rozloze a tak úrodnou jako tu ukrajinskou, s lehkou nadsázkou se směle může prohlásit za nesesaditelného vládce světa, poněvadž nás má v hrsti. Když budeme hodní a poslušní, dá nám trochu najíst, on nás klidně nechá i přežírat se, ale jakmile jen trochu zazlobíme, bez uzardění nás nechá chcípnout hlady.

Co polistopadový establishment provedl s českou zemědělskou půdou, považuji za nejtěžší zločin v naší historii. Na*rat na nějaké F-35, když ale nevlastníš půdu, jsi bezdomovec v pravém smyslu toho slova. A my, Češi, Moravané a Slezané, těmi bezdomovci jsme. A Ukrajinci jakbysmet. Bez půdy není domov.

Pavel Votruba

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. No, jak budou Američani vymáhat na zbylých Ukrajincích svůj majetek, až bude Ukrajina zrušena? Něco Ruská federace, něco Rumunsko, něco Polsko, Pokarpatskou Rus asi zabere Maďarsko… Co si na těch Rusech vezmou a hlavně JAK??

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy