Dva plus jeden generálové

Bavím se…, to je co říct. Vážně, zvedlo mi to náladu. Ženatý náčelník Generálního štábu Armády ČR, generál Řehka Karel, se nám zamiloval. Mimo manželský slib a lože. Takříkajíc odloučil manželku (on sám přiznal, že s ní je v odluce) a sloučil se, dlužno poznamenat, že stylově, anžto byť nevěrník, zůstal věren oboru, a sice s poslankyní STAN – a teď to podstatné – členkou sněmovního výboru pro obranu Michaelou Opltovou. Asi když spolu projednávali mobilizaci, místo ní zmobilizovali své vzájemné pudy.

Budiž jim přáno, přeskočila »munice«, takto »náboj« – taky stylově – a stalo se. Nic v tomto punktu divného – náboje přeskakují, co svět světem je. Děvče je o 10 let mladší než pan náčelník, svobodné, s jedním dítětem, jak jsem se dočetla na Wikipedii, třeba ho umravní s tou mobilizací.

Že nám ale tihle demokratičtí lampasáci přelétávají, co? Vlastně kvůli tomu o tom komentuji. Vždyť i »nemůj« prezident přelétl podobně. Nejdříve dal na věky v dobrém i zlém čestný slib socialistické Československé lidové armádě, aby se s ní po iks letech, kdy ona mu byla stoprocentně věrná, rovněž odloučil a sloučil se přímo s její nejnepřátelštější sokyní.

Když už jsem u těch generálů… Poctivého generála Ludvíka Svobodu, který se sloučil jednou jedinkrát, aniž by se kdy odloučil, by oba nejraději zadupali co nejhlouběji do země. A že Svoboda těch těžkých okamžiků zažil tolik, že kdyby jen o zlomku z nich se těm dvěma »řepám« (Ře+Pa=ŘePa) snilo, podělali by se hrůzou samovolně a nekontrolovaně.

Co už teď. Ti dva nově spárovaní obránci vlasti nechť si užívají, a kdyby tenhle vztah z nějakého důvodu vedl v blízké budoucnosti ke změně na postu náčelníka GŠ, držel bych jim pěsti o to víc. Snad se aspoň paní Řehkové ulevilo… On to asi nebyl med, žít pod jednou střechou, notabene ve svazku, s tak vášnivým mobilizátorem…

Marie Krejčíková

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. V září 2024 proběhne zasedání NATO v rozbitém Československu na velitelství NATO-Pražský hrad. Zapojí se válečný štváč Pavel, který nepřekročil svůj stín a je stále a nepřestal být militantním lampasákem ve funkci prezidenta rozbitého Československa. Zasedání bude hostit válečný štváč Řehka a přijedou k němu váleční štváči ze všech zemí NATO.
    Pavel se rozhodl zatahovat naši republiku stále více do válečných her NATO a provokovat. Pavel je bezpečnostní riziko pro mírumilovné obyvatele našeho státu, který bude nést následky Pavlovy militantní politiky.
    Pavel odmítá vzít na vědomí, že v rozbitém Československu jsou lidé, kteří nechtějí válku a chtějí žít v míru.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy