Evropa je blázen

Slušný člověk druhému nezávidí. Závidí jen ten neslušný. Zaslepeně. Závistivec se obvykle rekrutuje z líného osazenstva, vinou právě té lenosti ničeho nemaje. V mnoha případech ona závist plynule přechází v nenávist, často bez omezení a hranic.

Tenhle princip právě tak funguje i mezi mantinely mezinárodní politiky. Konkrétně mám na mysli, a o tom bude i řeč, vztah většiny nynějších evropských vládnoucích garnitur, včetně té české, k Čínské lidové republice. Je to smutné, je to ubohé. A jde už o tu zmiňovanou nenávist, která se vyklubala a stále klube ze závisti. Akutně schází přirozený respekt k velmoci. Obě, tedy závist i nenávist, mají mnoho vnějších projevů – dva z nich jsou však nejčastější a nejfrekventovanější: Čína je komunistická a komunismus je zločinecká ideologie, ještě horší než nacismus a fašismus, a druhý – Čína zneužila evropskou ekonomiku, všechny technické projekty okopírovala a nyní z nich žije. Obojí je samozřejmě totální nesmysl – stručně vysvětlím: Čína je dnes nejvyspělejší světovou ekonomikou de facto ve všech měřitelných ukazatelích, k tomuto výsostnému postavení by jí těžko přetěžko dovedly ony ukradené technické vymoženosti, jak tvrdí Evropská unie, a za druhé… je-li ČLR dnes nejvyspělejší a je-li v jejím čele komunistická strana, obtížně se dá věřit tomu, že komunistická ideologie, potažmo čínskými komunisty řízené národní hospodářství, je natolik devastující, jak tvrdí Brusel, takto členské země EU.

Vrátím se k tomu, co píši hned v úvodu. Evropa je líná, proto nic nemá. Londýnem a Washingtonem (za Bidena) naočkovaný Brusel zlikvidoval evropské národní ekonomiky, když průmysl starého kontinentu direktivně odstřihnul od levných ruských energií. Devastující dopady neustále se vršících protiruských sankcí vidí řadový Evropan dnes a denně na každém kroku. Poněvadž Evropa je, co se strategických nerostných surovin týká, chudým příbuzným, hojí si tento komplex šturmující nenávisti vůči těm, kteří jsou na tom ekonomicky dobře – včetně právě Číny. Jen si vzpomeňte, jak to od mainstreamu a politické opozice schytával exprezident Miloš Zeman za své sympatie k Číně.

Bývalý ministr zahraničí ČLR Jang Ťie-čch‘ kdysi řekl: »Čína je velká země a ostatní země jsou malé, to je prostě fakt.« Ano, to je opravdu prostě fakt. Dokud ho Evropa nebude respektovat a nebude usilovat o fungující politické a obchodní vztahy s nejúspěšnější ekonomikou světa, do té doby se ta evropská nepohne ani o krůček dopředu. Je toho mnoho, co by nás mělo z Číny inspirovat. My však místo toho před tím zavíráme oči a pliveme kolem sebe. Jen blázen se nechce kamarádit s kýmkoli úspěšným. Evropa je blázen.

Na závěr ještě malou ochutnávku, jak v Číně funguje ekonomika pod vedením komunistické strany…

Marie Krejčíková

Související články

8 KOMENTÁŘŮ

  1. Už se těším na výklady zdejších antikomunistů, jak budou okecávat a omlouvat Fialův a Blažkův MEDELÍN a aféru se sumou 12 miliard, které Don Pablo Bitcoin Blažek vyvařil ze spolupráce s drogovým zločinem.
    Myslím si, že Fiala a spolek SPOLU má pořádný problém. Těším se na estrády českého vládního MEDELÍNU, jak se bude vykrucovat a lhát, tedy nic nového.

  2. Když se tu někdo zmíní o bývalém Československu jako o komunistické zemi, je oheň na střeše. A hle Čína prý komunistická je. Asi proto, že v ní je 300 dolarových miliardářů, že tam fungují obří soukromé společnosti, se kterými se čile obchoduje na tamní burze, že obrovské bytové komplexy tam zejí prázdnotou protože bydlení v nich si nikdo nemůže dovolit, že sociální rozdíly tam jsou proti Evropě nemyslitelné.
    Ano Čína masívně investuje v Africe. Na oplátku tam ale získává možnost drancovat místní nerostné suroviny čistě v neokoloniálním stylu.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy