Home Názory Ficova návštěva ve znamení obav i nadějí

Ficova návštěva ve znamení obav i nadějí

Přijetí slovenského premiéra Roberta Fica na jeho první oficiální návštěvě v ČR po jeho zvolení je ve znamení obav i nadějí.

Předcházely jí nepřijatelné výroky na adresu R. Fica v předvolební kampani z úst Petra Pavla, stejně tak ignorantství a úmyslné opomenutí diplomacie a slušnosti agenta Pávka, profesora Nutelly a dalších ústavních činitelů ČR po vyhlášení výsledků parlamentních voleb na Slovensku.

Potěšující nakonec zůstává skutečnost, že ohrožené setkání se nakonec stalo realitou. Agent Pávek se údajně nechal přemluvit slovenskou prezidentkou Čaputovou, aby zatnul zuby a v zájmu česko–slovenských vztahů zrušil svůj plánovaný pobyt mimo Prahu (možné nákupy v Polsku). Co na tom, že bez účasti novinářů. Představme si, že takto by se zachovala slovenská strana, nebo exprezident Zeman…

Poděkujme za státnický přístup nakonec i Markétě Pekarové Adamové a Miloši Vystrčilovi, kteří, dle zdroje blízkému Hradu, plánovali svoji další cestu na Ukrajinu (snad mimo jiné slíbit další peníze, které stát již nemá). Jediný premiér Petr Fiala se nesnažil dopředu z návštěvy vycouvat. A to i přes skutečnost, že 17. listopadu byl viděn v jednom nejmenovaném cukrářství, přestože zřejmě z důvodu hrozby nepříjemné konfrontace s občany byl v tuto dobu oficiálně nemocen.

Pronárodní premiér Slovenska svojí návštěvou přivodil další vrásky našim liberálním politikům, zvyklých poslušně plnit příkazy Bruselu a Washingtonu. Obavy našich čelních rádoby demokratů před slovenskou nákazou, že rozumnější je starat se o vlastní národ, usilovat o mír namísto dalšího harašení zbraní na Ukrajině, nepřivádět vlastní národ do dluhové pasti z důvodu nákupu předražených zbraní, jsou neoddiskutovatelné.

Slovensko nastupuje nový kurz. Kurz řízení státu ve prospěch svých občanů, z pozice suverénního státu. Na rozdíl od ČR, které kamarádi ubývají a nejvěrnější holkou se tak pro nás vedle USA (z čistě pragmatického důvodu) stává Ukrajina.

Stále více občanů si uvědomuje, a avízovaná účast občanů na pondělní vyhlášené stávce odborů (27. 11.) ukazuje, že situace není tak skvělá, jak nám ji neustále maluje vládní koalice v čele s premiérem Potěmkinem. Věřme, že čas ukáže přínos první oficiální návštěvy Roberta Fica pro vývoj české společnosti a směřování našeho státu.

Miroslav Kavij

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here