Jako den a noc. Jenže já mám důkaz, oni ne

Jako den a noc vyznívají reference českého mainstreamu o výsledcích rokování ukrajinského prezidenta ve Washingtonu v porovnání s realitou. A o velmi zásadním vyjádření polského prezidenta Andrzeje Dudy (dva dny o tomtéž hovořil i premiér Morawiecki), ze kterého existuje veřejně dostupný videozáznam, samozřejmě ani zmínka. Pojďte si nejdříve poslechnout Dudu a pak budeme pokračovat dál.

Je evidentní, že seČeská republika se svým idiotsky zarputilým charitativním vztahem k Ukrajině ocitá nejen v evropské ale doslova v celosvětové izolaci. Je v této souvislosti úplně jedno, proč se Duda takto vyjádřil právě teď, proč ve stejném duchu nemluvil třeba před půl rokem. Tahle polská stopka totiž nejvíce ze všeho pomůže samotným Polákům, polské ekonomice. A i kdyby se z Polska tahle šílená rádoby pomoc měla po volbách zase rozjet, upřímně řečeno – každý jeden den bez pomoci Ukrajině je pro národní hospodářství polití živou vodou.

Teď k dalším důkazům, které – jak avizuji v titulku – já mám a oni ne. Zelenského dokonce nenechali vystoupit v Kongresu, s několika kongresmany měl pouze privátní jednání, takříkajíc za zavřenými dveřmi, ale ne úplně – jak to obvykle bývá. Navíc zřejmě ani nebyl zájem nic tutlat…

Informačně vždy přesný aeronet.news referuje: »Republikánští kongresmani chtěli po Zelenském vědět, kde skončily peníze z tzv. jarní tranše pro realizaci ofenzívy. Proč vaše armáda už není na Krymu, když jsme vám poskytli tolik peněz a zbraní? Tuto otázku mu prý položil republikánský kongresman a šéf republikánů v Kongresu Kevin McCarthy.

Za zavřenými dveřmi se kongresmani ptali Zelenského i na soukromé finance, kde prý jeho manželka vzala peníze na vily na Floridě a rovněž v luxusním resortu nedaleko Káhiry v Egyptě, který zakoupila podle americké CIA koncem července. Několik kongresmanů na Zelenského naléhalo, aby do příští schůzky připravil veškeré účetnictví vedení bojových operací a nákladů, protože bez toho prý další peníze nebudou. A to nebylo všechno.

Zelenský chtěl vystoupit před Kongresem, ale šéf kongresové většiny Kevin McCarthy jeho žádost odmítl a uvedl, že Zelenský bude jednat jen s vybranými členy výborů kongresu za zavřenými dveřmi. Kongresmani se Zelenského rovněž ptali na to, jak je možné, že americké PVO MANPADS systémy Javelin prakticky vymizely z bojového nasazení na frontě, ale místo toho se objevily v nabídce online obchodů na Darknetu. Republikány ovládaný kongres přijal Zelenského tak chladně, že když schůzka skončila, Zelenský odmítl odpovědět novinářům na dotazy a se strhaným obličejem nasedl do auta a odjel.« Viz. video na Twitteru.

A jak o tom referovaly např. novinky.cz? To je taky zajímavé… »Předseda Sněmovny Kevin McCarthy z Republikánské strany uvedl, že byl proti, aby Zelenskyj znovu vystoupil na společné schůzi obou komor Kongresu a promluvil ke všem, jako tomu bylo loni v prosinci. ‚Požádali mě o společné zasedání. Nemáme čas na společné zasedání,‘ řekl McCarthy. Část republikánů přitom žádá omezení pomoci Kyjevu. McCarthy označil rozhovor se Zelenským za dobrý a produktivní, novinářům však nechtěl říct, kdy pošle k projednání na plénum dolní komory nový balík vojenské a civilní pomoci pro Ukrajinu v hodnotě 24 miliard dolarů (551 miliard korun). Když se novináři Zelenského po setkání s prezidentem Bidenem zeptali, zda od Kongresu obdržel nějaké ujištění o financování další pomoci, vložil se do toho Biden a řekl: ‚Spoléhám na dobrý úsudek Kongresu Spojených států – neexistuje žádná alternativa‘.«

No a aby Novinky dodaly těmhle bludům aspoň trochu vážnosti, hojně v komentáři citovaly Bidena, který možná ani nevěděl, že Zelenský ve Washingtonu byl…, jinak by takové nesmysly z jeho úst nemohly zaznít, neboť prostě neodpovídají realitě.

Biden po prvé: »Dnes (ve čtvrtek) jsem schválil další tranši americké bezpečnostní pomoci Ukrajině, včetně dělostřelectva, munice, více protitankových zbraní, a příští týden budou na Ukrajinu dodány první americké tanky Abrams.«

Biden po druhé: »Zaměřujeme se také na posílení schopností protivzdušné obrany Ukrajiny, abychom chránili kritickou infrastrukturu, která poskytuje teplo a světlo během nejchladnějších a nejtemnějších dnů roku. USA jsou odhodlány vybudovat dlouhodobou bezpečnost Ukrajiny.«

Dědek do třetice: »Amerika od toho nikdy neustoupí. Proto 575 dní stojíme za Ukrajinou a budeme i nadále stát při vás, pane prezidente.«

Takhle to dopadá, když je někdo úplně mimo. Ani Spejbl a Hurvínek se sebou nenechali takhle manipulovat, byť byli čistě ze dřeva. Ostatně… dědek už dřevěnej taky asi bude – minimálně silně dřevnatí… Je z něj taková přezrálá kedlubna, do které když kousnete, hned ji vyplivnete.

Nuže, Petře Fialo, ještě se vám půlky nestahují strachem? Polsko vás opustilo, Slovensko vás opustí definitivně za pár týdnů, co Fico vyhraje volby, a pobaltské státy taky docela rychle střízlivějí… Očekávám hodně veselý podzim. Ve vaší kůži bych, Fialo, fakt být nechtěl.

Jan Čech

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. V rozbitém Československu se ještě dnes najdou hlupáci, kteří posílají svoje peníze na účet Ukrajině na zbraně.
    Přitom se už s jistotou ví, že peněžní zásilky na Ukrajinu rozkrádá Zelenský a jeho nejbližší spolupracovníci a ukrajinský úřednický zkorumpovaný aparát.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy