Home Názory Jaký otec, takový syn – jaký Havel, takový Pavel

Jaký otec, takový syn – jaký Havel, takový Pavel

Nezdá se to moc k víře, spíš k silné nevíře, ale jen na první úvahu. Ač právě na tu první nemyslitelné, nelogické a z úřední minulosti obou takřka vyloučené, přesto tomu je tak. Po neHavlech Klausovi a Zemanovi se na Hrad vrátil Havel-Pavel. I pózově skromná Eva je omalovánkou Olgy s mnohem výraznějšími obrysy než Livie a Ivana dohromady.

Pavla čím dál nadšeněji vítají po Evropě jako Havla. I ceny pro něho již mají připravené – pro Pavla jako pro Havla. Oba mají stejného mentora a sponzora z jednoho klanu. Sorosova. První otce Georga, ten dnešní syna Alexandera. Ti si je vodili a vodí. Jako Skupa Spejbla a Hurvínka. A Máničku tiež…

Jak se lakonicky dozvídáme z oficiálního webu hrad.cz… »Prezident republiky Petr Pavel přijal ve čtvrtek dne 30. listopadu 2023 v 11.00 hodin na Pražském hradě amerického filantropa a předsedu Open Society Foundations Alexandera Sorose.«

Toť vše, podrobnější informace o průběhu a obsahu jednání k dispozici nejsou. Ani společná fotečka do rodinného alba. Pochopitelně. Vždyť ani fotbalový trenér před důležitým zápasem nenechává dveře do kabiny otevřené… Oč jiného než o instrukce asi šlo, ne? Z lásky k českému národu se Saša na Hradě určitě neobjevil.

Myslím, že s Pavlem to Soros ml. bude mít jednodušší než s Havlem. Pavel, coby univerzální voják, ideální pro každý režim, poslechne kohokoli, kdo mu zajistí funkci a moc. S Havlem to přece jen bylo obtížnější. Ten se na rozdíl od Pavla aspoň zpočátku takříkajíc trhal z řetězu a myslel, že si bude moct dělat, co chce – jako za bezstarostných, opojných časů Charty 77, kdy chlastací mejdany za Sorosovy peníze byly denním chlebem. Jen si vzpomeňte, jak Václav chtěl v únoru 1990 v americkém Kongresu rozpouštět NATO, až ho musel »starej« Bush klepnout přes prsty. Globální disciplínu moc neměl (po pravdě – on neměl žádnou), zato PePa nad jiné ví, že poslouchat se musí. Kdysi soudruha ministra, dnes pana Sorose a zítra klidně i generálního tajemníka ÚV Komunistické strany ČLR.

»Nejlepší a možná jediný způsob, jak zachovat naši civilizaci, je porazit Putina co nejdříve,« deklaruje Soros George. A Pavel? Deklaruje totéž… »Nemáme jinou možnost, než dát Ukrajině všechno, co potřebuje pro svůj úkol obnovit suverenitu a kontrolu nad svými hranicemi: Cokoli menšího by bylo naším neúspěchem. … Tento rok je klíčový pro položení základů úspěchu.« Hezký den vám přeji.

Marie Krejčíková

1 KOMENTÁŘ

  1. Český válečný zločinec Havel s rukama od jugoslávské krve měl v sobě tolik nestoudnosti a drzosti, že v Německu naši zem špinil tím, že ji nazval pelechem. Takto dělal Havel ostudu zemi, jíž byl prezidentem.
    Zloděj Havel, který si po listopadovém puči 1989 nakradl prolomením Benešových Dekretů, je navždy ostudou této země.

    Petr Pavel má na oplátku ruce od ukrajinské krve svými dodávkami československých zbraní do války na Ukrajině. Ostudný Petr Pavel 21.5.2023 tvrdil v Terezíně, že německé válečné zločiny páchali naši předkové za 2. sv. války a špiní tak naši zem. Pavel dělá ostudu naší zemi tím, že objíždí Evropu a nutí ostatní cizí státní představitele, aby dodávali zbraně na Ukrajinu do války proti Rusům.

    Tento hnůj nám vládl a vládne.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here