Je válka na Ukrajině, nebo není?

Hlavní ukrajinský zootechnik, do jehož kompetence spadá i dojení krav v České republice, poctil svou (ne)čekanou přítomností i ústavní činitele naší země. V Sofii, kde se podle zákulisních informací ostře pohádal s bulharským prezidentem Radevem ohledně samotných příčin konfliktu a dalších dodávek zbraní, si přijel spravit chuť do Prahy. V hlavním městě Bulharska si ho vyzvedl náš vládní speciál a naproti mu vzlétly dva gripeny. Komedie hadr, jak říkávala moje babička.

Aeronet.news komentuje: »Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský je v kritické situaci a rozhodl se, že navštíví Bulharsko, Českou republiku a Turecko, aby dojednal možnosti dodávek zbraní, účast na koalici ochotných zemí NATO v intervenci na Ukrajině a možnosti obnovení trojstranných rozhovorů s Ruskem za účasti Turecka. Za zavřenými dveřmi se ve čtvrtek v Sofii jednalo o dodávkách zbraní, munice a podle ruských novinářů rovněž i o možnosti vyslání mírových sborů na Ukrajinu.«

Vyhrocenou debatu Zelenského s Radevem popisuje aeronet.news takto: »‘Nedej bože, aby se stala nějaká tragédie a vy jste byl na mém místě, a když vám ostatní nepomohou, co pak budete dělat?‘ pokračoval ukrajinský prezident. ‚Řeknete: Putine, vezmi si bulharská území?‘ zeptal se. ‚Je vaším právem nepodporovat pomoc Ukrajině, ale chtěl bych, abyste to pochopili: Jsem přesvědčen, že jednoho dne budeme členy EU, a jsem přesvědčen, že Ukrajina a Evropa musí mít společné hodnoty. Protože Rusko chce zničit NATO a EU, to je jejich cíl, víte? Víte, chce nás zničit a my chceme jen žít. To je ono!‘ řekl Zelenský, než Radev požádal kamery, aby opustily místnost.«

A potom byl slyšet křik, jak Radev na Zelenského nadával, že je kat a vrah své vlastní země a svojí vlastní vinou zapříčinil největší utrpení své země, když se po nástupu do funkce prezidenta Ukrajiny rozhodl sabotovat Minské protokoly, což byla jediná možná šance na mírové vyřešení konfliktu na východní Ukrajině. Ptal se ho, jestli tuší, co provedl, když se rozhodl neplnit Minské protokoly. Radev tak přičetl vinu za ruskou invazi Zelenskému a jeho rozhodnutí neplnit Minské protokoly. Zelenský podle novinářů opustil Radeva spolu s tlumočníkem naštvaný a rozzuřený jako špaček a procedil mezi zuby, že… letí do Prahy, aby si spravil náladu.

Že si v Praze náladu spravil, o tom není sporu. Kdo však čekal, že Zelenský zároveň vyzve ty desetitisíce (možná statisíce) bojeschopných ukrajinských mužů, kteří před nástupem do armády dezertovali a my je tu teď živíme a oni nás vyžírají a terorizují a každý večer je tu na ulicích potkáváme ožralé a agresivní, nedočkal se. Samozřejmě.

Namísto toho Česká televize z minuty na minuty zrušila facebookový profil redaktorky Markéty Kutilové, která ve statusu popisovala čerstvé zážitky z cesty na Ukrajinu. Ve finále z toho vyplynulo, že na většině území de facto žádná válka není a že v zemi funguje normální život.

K tomu ještě jednou aeronet.news: »Takže, teď to máte potvrzené přímo od redaktorky České televize. Vlaky jsou přeplněné, oběma směry jsou obrovské kolony a v Kyjevě je normální život, žádná válka! A to všechna města, až po východ! Dokonce i mekáče fungují, které jsou považovány za lakmusové papírky mírového stavu. Jak je tedy možné, že v ČR nadále zůstávají stovky tisíc Ukrajinců? Proč se nevrátí domů? Když je možné cestovat na Ukrajinu hromadně, a to způsobem, že na hranicích jsou kolony v obou směrech, tak to znamená, že turistický a cestovní ruch žije a v Kyjevě normálně funguje i rozvážka jídel společnosti Bolt.«

Takže, je válka na Ukrajině, nebo není?

Jan Čech

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Však je to správné, že statisíce ukrajinských bojeschopných mužů utekly před kyjevským režimem a nenechají se jím nahnat na smrt.

  2. Statisíce ekonomických přivandrovalců z Ukrajiny s posvěcením Pavla, Fialy a Rychetského Pětikoalice s ANO vyžírají rozbité Československo a naše kapsy.
    Místní duševně nedostateční pravičáci budou tvrdit opak a budou souhlasit s vyžíráním českého národa Ukrajinci. Viníci tohoto stavu z rozbitého Československa musejí být pohnáni k zodpovědnosti a musejí nahradit způsobené škody tomuto národu a státu.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy