Kolem Lanškrounských rybníků je bezbariérová turistická stezka

Město Lanškroun na Orlickoústecku dokončilo turistickou stezku kolem rybníků, je vhodná i pro vozíčkáře s doprovodem. Oblast hodně navštěvují místní i turisté, řekl starosta Radim Vetchý (Lanškrounské fórum).

»Úprava trasy okolo lanškrounských rybníků na bezbariérovou zpřístupní některá místa této lokality osobám se zhoršenou mobilitou a věřím, že úpravu uvítají také rodiče s dětmi v kočárku,« řekl Vetchý.

Jde o čtvrtou značenou bezbariérovou trasu v Pardubickém kraji. Patří mezi ně například převážně lesní okruh v sousedství rybníka Buňkov na Pardubicku.

Projekt Turistika pro všechny inicioval Klub českých turistů v roce 2008 u příležitosti 120. výročí svého vzniku. Průběžně mapuje a značí turistické trasy vhodné pro lidi, kteří jsou odkázaní na invalidní vozík.

Aby trasa splňovala podmínky bezbariérovosti, město nechalo upravit povalové chodníky, které jsou nyní opatřené vodicími páskami ze dřeva. U nástupu na hráz Pšeničkova rybníku bylo nutné zvolnit terén dosypáním zeminy s kamením. U Eduardova pramene je mostek doplněný o zábradlí.

Na trase jsou také dvě odpočívky, které společně s turistickým značením zaplatil a instaloval Klub českých turistů. U ornitologické pozorovatelny vznikl místo původní lavičky prostor pro vyhýbání.

Kromě toho město obnovilo informační cedule na stezce, aktualizovalo texty, doplnilo QR kódy a tabule jsou v novém grafickém provedení. Náklady na stezku a obnovu tabulí činily přes půl milionu korun, dotace byly kolem 400 000 korun.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy