Ještě se chvíli tulme – pardon, »tulejujme«

Markéta. Ta, co miluju. Do pusy si nevidí, jenže právě to mě na ní rajcuje. S jakou rázností a systematičností si do ní nevidí. Dělám (se) u toho, jako že nic, že mně je šumák, ale ve skutečnosti mi honí myšlenky i ve snu. Fakt. Žena mých snů. Vzor.

Klidně i ten ženský, protože ona je víc než jen žena-vzor… Markéta-růže-píseň-kost… pamatuje se ze základky, ne? Český jazyk, gramatika, ženské vzory. Hned by se to radostněji skloňovalo: kráva bez krávy jako Markéta bez Markéty…

Panenko skákavá, co to zase tenhle vzor zplodil na sociální síti X, mně to vážně snad udělá… lepší náladu. Čtěte:

»Výkonný výbor TOP 09 vybral a schválil pana docenta Pavla Tuleju jako nominanta na ministra pro vědu, výzkum a inovace pro jeho profesní zkušenosti a odbornost. V posledních dnech bohužel ale vyšlo najevo několik jeho pochybení, které nemohl ignorovat. Cením si, že celou situaci rychle vyhodnotil a ukázal tak vysoké nároky na politickou odpovědnost, která je TOP 09 vlastní.«

Nechám za sebe promluvit kvarteto z vícera diskutujících, kteří jí to dali parádně sežrat (k.á.a bez k.á.y jako…) – cituji prvního z nich: »Dobre odpoledne. Vybor o tom vedel minimalne od utery, jeste vecer toho dne jste na @Radiozurnal1 tvrdila, ze nemate obavy, ze by to mohl byt problem. Vyvodi tedy politickou zodpovednost ti, kteri p. Tuleju schvalili a doporucili?«

Cituji druhého avizovaného: »V posledních dnech vyšlo najevo??? On dělal tu zmršenou docenturu v ‚posledních dnech???‘ A ještě tomu říkejte politická odpovědnost. Vy jste prostě zoufalci.«

A třetí citace: »Takže nejdříve tam dáte Langšádlovou a pak nominujete tohohle podvodníka. Jsem zvědavý na další volbu. Feri to teda asi nebude, bo ho pustí až za tři roky.«

Čtvrtý diskutující: »Tohle je čistá vaše dvojchyba: 1) Odvolání Langšádlová, 2) nominace Tuleja.«

Z dětství si pamatuji klasickou hlášku tenisových rozhodčích v angličtině, když ukončovali zápas po předcházející dvojchybě: Double fault, both balls errant. Game, set, match… Borg – McEnroe a tak dále…

Tak jsem tu hlášku namontoval na naše »tulejování« – Double fault, both names wrong. Ministry, Pekarová Adamová, TOP 09 versus science – cut the Ministry.

Ano, tentokrát bychom se nikdo nezlobili, kdyby se ministerstvo pro vědu, výzkum a inovace vzdalo, čili se skrečovalo. Vzdát by to už konečně mohla i Markéta s celou topkou. Chápu, blouzním. Ona je bojovnice, jen tak se nevzdá – prostě ten vzor. Snad to za ní vzdají v příštích volbách občané, si přeje

Dušan Sedlák

PS: Markéta bez Markéty jako … bez … slibuje, že náhradu najdou v řádu dnů. Mám rád řád. Už se těším…, dočkati se nemoha. Kdyby tohle udělal Babiš, zbourali by mu Čapí hnízdo z těch ne a ne a ne odsouditelných dotací. Ocení-li však podvodníka náš vzor (»tulič« má podle »pekara« ty vysoké nároky na politickou odpovědnost…), mainstream tiše sklapne a papouškuje. A takhle my si tu žijeme.

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

 1. ❗️Co český rektor, to štamgast predátorských časopisů. Kostlivec ve skříni v podobě článků publikovaných v časopisech pochybné pověsti má i aspirantka na post českého eurokomisaře a lídryně kandidátky STANu do eurovoleb Danuše Nerudová.

  🤷🏻‍♂️Dříve se kvůli skandálu s články, které byly publikované v tzv. predátorských časopisech, své nominace na post ministra pro vědu, výzkum a inovace musel vzdát bývalý rektor Slezské univerzity v Opavě a člen TOP 09 Pavel Tuleja.

  😅Zatímco v případě Tuleji šlo o tři takové články, bývalá prezidentská kandidátka Danuše Nerudová má hned devět článků, které byly publikovány v predátorských časopisech.

  🗣„Samozřejmě z dnešního pohledu nejsem ráda, že některé mé články vyšly v časopisech, které mají pochybnou hodnotu… Od doby, kdy se tato problematika na akademické sféře začala řešit a akademická obec si vydefinovala znaky a seznamy podvodných časopisů, už jsem v nich nepublikovala,” okomentovala svůj průšvih Nerudová.

  🤑Není přitom vyloučeno, že Nerudová za vydání těchto článku přímo zaplatila.

  🗣„Zda se za publikování platilo, si nevzpomínám, je to více než deset let,“ vyjádřila se česká politička.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen

  • Predátorské časopisy jsou pochybné časopisy, které jsou často označovány jako scam journals. Tyto časopisy jsou založeny primárně za účelem generování zisku. Místo podpory a rozvoje vědecké komunikace se zaměřují na vybírání autorských publikačních poplatků. Zde jsou některé typické znaky predátorských časopisů:

   Velmi krátké nebo fiktivní recenzní řízení (peer review): Predátorské časopisy často neprovádějí kvalitní recenzní proces a přijímají články bez důkladného hodnocení.
   Nízká vědecká kvalita článků: Články publikované v predátorských časopisech často nedosahují standardů vědeckého obsahu.
   Nabídka k publikování přichází e-mailem: Predátorské časopisy často oslovují autory e-mailem s nabídkou publikování, aniž by byly požádány.
   Poplatky za publikování: Poplatky za publikování jsou často sdělovány až po akceptování článku, což může být podezřelé.
   Chybné hodnotící faktory a neexistující metriky: Některé predátorské časopisy uvádějí falešné hodnotící faktory a metriky, aby působily prestižně.
   Nespecifické kontakty na vydavatele: Predátorské časopisy často nemají jasně uvedené kontakty na vydavatele.
   Napodobování designu renomovaných časopisů: Webové stránky predátorských časopisů mohou napodobovat design renomovaných vědeckých časopisů.
   Parazitování na známých jménech: Redakční rady predátorských časopisů mohou obsahovat jména známých vědců bez jejich vědomí.
   Nepravdivé informace o indexaci a ISSN: Predátorské časopisy často uvádějí nepravdivé informace o své indexaci a ISSN.

 2. Po listopadovém puči 1989 vstoupila do politiky a politické reprezentace našeho státu šmíra a šmejd a od puče jen škodí lidem a národu. Což bylo taky účelem jejich instalace do vedení Československa. Havel, Klaus, Zeman a jejich kamarádi rozvrátili tento stát. Když jsme si mysleli, že hůř už nemůže být, tito škůdci byli nahrazeni lidmi ještě nižší úrovně – Fiala, Pavel, Černochová, Pekarová, Vystrčil, a mnoho dalších, které máme možnost vidět jak se promenují na televizní obrazovce. Co také můžeme chtít od podprůměrných učitelů – Fiala, Rakušan, Vystrčil, Gazdík apod., nebo od obyčejné úřednice Černochové či prodavačky Pekarové nebo lampasáka v.v. Pavla či elektrikáře Stanjury a dalších “odborníků”?
  Nedávno jsem poslouchal v televizi vysloužilého Miloše Zemana. V listopadu 1989 lhal na Letné v Praze, dnes už jen blábolí co mu slina na jazyk přinese, to byly hovadiny co z něj padaly. Taky Klaus náhle prozřel a říká dnes věci, které kdyby řekl v době puče 1989, tak se nikdy nedodrápal své ekonomické a politické moci. Takto dnes Zeman a Klaus opět obelhávají lidi v Československu, které pomohli rozbít.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy