Ještě stále věříte slibům a ujištěním (nejen) Pavla a Fialy?

Tak se nám premiér Petr Fiala (pokolikáté již?) opět pochlubil. Po návratu z pondělního summitu v Paříži se tetelil blahem sdělením, že »na české iniciativě na nákup střeliva v třetích zemích chce participovat až 15 států«.

Pro zaslepené, kteří stále věří jen zprávám tzv. »veřejnoprávní« České televize, třeba připomenout, že nebýt slovenského premiéra Fica, závěry z uvedeného jednání by byly zřejmě diametrálně odlišné a při troše štěstí by mainstream pustil informaci, kdy se Ukrajina dočká prvních vojenských posil z evropských států spolků NATO a EU.

Koneckonců k těmto závěrům směřoval i další zkušební balonek prezidenta Petra Pavla, který podpořil možnost administrativních odvodů do armády, nebo výroky generála Karla Řehky typu »musíme zajistit funkční mobilizační systém, abychom dokázali rychle a a dlouhodobě obnovovat bojeschopnost«. Samostatnou kapitolou jsou výroky Jany Černochové, viz nedávné sdělení, že »naše geografie nás předurčuje k roli tranzitní a týlové země a my musíme být na takovou roli připraveni«.

Zajímavý je tak kontrast myšlenek vrcholných válečných štváčů ČR s výsledky posledního průzkumu Seznam Zpráv. Dle zmíněného průzkumu dvě třetiny středoškoláků nesouhlasí s tím, že by měla být v Česku jakákoliv forma vojenské služby. Tři pětiny z nich by se pak nezapojily ani do obrany vlasti! Přísun vojáků z ČR ani dalších států pro naplňování amerických zájmů na Ukrajině se zatím nekoná. Profitovat a počítat své zisky z tohoto konfliktu tak mohou nadále zatím jen zbrojařské firmy a koncerny.

V této souvislosti se naskýtá jedna zásadní otázka. Lze věřit ujištěním a výrokům našich vrcholných politiků a to nejen pokud se týká Ukrajiny a snahy dalšího zatažení našeho státu do uvedeného konfliktu? Lze věřit agentu Pávkovi, který se v prezidentské kampani dušoval, že nebyl školen na rozvědčíka, kromě toho, že chodil do vojenské školy? Nesliboval před volbami premiér Fiala, že chce jinou EU a naše republika pod jeho vládnutím bude konečně jen vzkvétat? Je zbytečné uvádět další porovnání slibů se skutečností prakticky všech členů současné demoliční proukrajinské vlády.

Smutným vysvědčením pro současnou vládu se tak stávají mnohé průzkumy, které dopadly, pokud se týká důvěryhodnosti, pro vládní elitu, katastroficky. Chybějící sebereflexe Fialy, Rakušana, Jurečky, MPA a dalších, neúcta k voličům a k občanům ČR, jsou důkazem toho, kterak jim (ne)záleží na dodržování demokracie v naší zemi. Ve skutečnosti vládním elitám v roli sluhů prosazující americké zájmy nejde o žádnou demokracii nejen u nás, ale ani v Ruské federaci.

Viktorie Nulandová se pro CNN vyjádřila jasně. »Chtěli jsme partnera, který bude westernizovat, který bude evropský. Ale to není to, co Putin udělal. Není to Rusko, jaké jsme chtěli.« Jaké Rusko si  USA a naši poskoci Západu přejí, není těžké uhádnout. Návrat do časů opilého Jelcina, se kterým si Západ mohl dělat, co uznal za vhodné, pokračování »kolonizace« umožňující neomezený přístup k nerostným surovinám.

Miroslav Kavij

Související články

9 KOMENTÁŘŮ

 1. Klid, kapitalisté se neodváží umožnit dělníkům ale i dalším vykořisťovaným a oloupeným, získat zbraně.
  V únoru 1948 předali dělníci zbrojovky Brno pušky dělníkům a co toho bylo.Dokud měli pušky kapitalisté a stříleli do dělníků, , jejich žen a dětí, prostřednictvím četníků, mohli kapitalisté dělníky vykořisťovat a nepotřebné dělníky zabíjet.
  Když měli pušky dělníci vznikl socialismus- vláda dělníků, rolníků a tvůrčí inteligence.

 2. Váleční štváči na Západě nedají pokoj:

  🤔🇫🇷Nelze vyloučit možné vypuknutí třetí světové války, na takový vývoj událostí musíme být připraveni, uvedl bývalý francouzský premiér Manuel Valls.

  Vítězství Ruska v ukrajinském konfliktu se podle něj bude rovnat „strategické, vojenské, politické a morální porážce Evropy a Západu“.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen (*ttps://42tcen.com/)

 3. ⚡️🇷🇺Putin: Vojskům jsou dodány první sériově vyráběné těžké balistické rakety Sarmat. Brzy je předvedeme na bojišti.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen (*ttps://42tcen.com/)

 4. ⚡️⚡️🇷🇺Ruské strategické jaderné síly jsou ve stavu plné připravenosti, uvedl Putin v rámci poselství Federálnímu shromáždění.

  V boji byl už využit námořní hypersonický úderný komplex Zirkon a tento systém je již v provozu, řekl Putin.

  Vojskům byl kromě toho předán komplex Sarmat, „brzy ho předvedeme“.

  ➡️Zaznívají nepodložená obvinění proti Rusku, že se Moskva údajně chystá umístit jaderné zbraně do vesmíru, jsou to falešná tvrzení.

  ❗️Putin označil Západ za pokrytce, jelikož chce diskutovat o strategické stabilitě, a zároveň se snaží způsobit Rusku strategickou porážku na bojišti.

  ➡️Západ říká, že se Rusko údajně chystá zaútočit na Evropu, je to nesmysl.

  ➡️Máme také zbraně, které mohou zasáhnout cíle na jejich území.

  Putin také připomněl, že se opakovaně pokoušeli bojovat proti Rusku, ale nyní budou důsledky pro intervencionisty velmi špatné.

  Ruský prezident také poznamenal, že Západ nevnímá, co se děje na Ukrajině – „myslí si, že jde o nějaké animované dětské filmy“.

  ➡️Vše, s čím Západ přichází, reálně hrozí konfliktem s použitím jaderných zbraní, což znamená zničení civilizace.

  ➡️Západ si podřezává větev, na které seděl po desetiletí, diskredituje své vlastní měny a bankovní systém.

  ➡️Rusko je připraveno na dialog se všemi zeměmi s cílem vytvořit nový obrys rovné a nedělitelné bezpečnosti v Eurasii. Ruská federace vybuduje novou globální finanční infrastrukturu se spřátelenými zeměmi.

  ➡️Rusko bylo a zůstává baštou tradičních hodnot, naši volbu sdílí většina lidí na světě.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen (*ttps://42tcen.com/)

 5. Brázda věří Fialovi a Rychetského Pětikoalici a Pavlovi a jejich slibům; sliby se slibují blbci se radují. Brázda sem dal i svou fotografii smějícího se dementa.

 6. Vy bolševici jste stejně kašpaři. Nejdříve ten brepta zpochybňuje veřejnoprávnost České televize, aby pak slepě věřil jinému mainstreamovému médiu Seznam Zprávám. Pak se divte, že vám tu nikdo nevěří ani slovo.
  Ale možná by bývalý voják Kavij, který věrně sloužil v socialistické armádě i armádě ČR po jejím vstupu do NATO, mohl pohovořit, kolik vojáků v tehdejším socialistickém Československu nastupovalo s radostným úsměvem a odhodláním na povinnou dvouletou vojenskou službu, která si v té době nezadala s pobytem v nápravně výchovném zařízení.
  Soudruhu, prosím, ať se zasmějeme.😁

  • Ten Brázda nějak hůř chápe.
   „Veřejnoprávní“ přece znamená, že si náš národní majetek v podstatě zprivatizovala určitá parta zaměstnanců.
   Nejde o slepou důvěru, ale konstatování: Už i takový prorežimní kanál, jako je Seznam, je nucen připustit, že mladí lidé odmítají válečné štvaní Fialova režimu.
   Co se týče povinné vojny za socialismu, šlo nezbytnost. Západ proti nám vedl studenou válku, bezprostředně hrozila agrese Severoatlantického paktu. Mimochodem, povinná vojenská služba tady byla někdy od roku 1867 do roku 2000, tedy i za kapitalismu. Akorát za 1. protektorátu měli mladí muži tu „výhodu“.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy