Jízda na tříkolce? Větší problém než Belmondo

Fotbalista Michal Sadílek přišel o vrchol sezony a možná i kariéry – mistrovství Evropy v Německu. Kuriózně. Při sjíždění hory na tříkolce. Spolu s Ladislavem Krejčím a Davidem Juráskem využili na soustředění v Rakousku známou lanovku Planai, jež začíná v centru slavného lyžařského střediska, aby se spustili dolů. Zatímco oba jeho kolegové zůstali v pořádku, Sadílek si přivodil zranění v oblasti bérce a na EURO nepojede.

Co na tom, že reprezentace původně lhala, když vyhlásila, že ke zranění došlo na kole. Omluvil se tiskový mluvčí, omluvil se i kouč Ivan Hašek. Prý jednali v rychlosti a stresu.

Máme jim vyčítat lež? Asi ne, vždyť dnes je to běžná záležitost, a někdy i s naprostou absencí pokory, což není tento případ. Ano, stačí se podívat do politiky. Například na Mariana Jurečku a jeho večírek v době prosincové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Nebo na premiérovu kampeličku. A tak můžeme pokračovat dál a dál.

Možná je lepší zůstat u sportu. Ale s malou připomínkou. Přijde mi, že trio tříkolkových sjezdařů udělalo ještě větší hloupost než jiné trio, které koncem loňského roku »proslavila« party v olomouckém klubu Belmondo. Ti by aspoň do rána vystřízlivěli a neoslabili tým (pokud by to bývalo neprosáklo na veřejnost). Z tohoto pohledu je sjíždění hory na tříkolce s následkem pádu markantnější problém…

Petr Kojzar

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy