Jízdenky zdarma končí aneb I takhle může vypadat spravedlnost

Od poloviny příštího měsíce budou mít důchodci nad sedmdesát let, cestující po Středočeském kraji, utrum. Jízdenky zdarma končí. Poloviční jízdné budou muset platit v autobusech a vlacích Pražské integrované dopravy (PID).

»Ke změně dochází 12. června na základě rozhodnutí Středočeského kraje. Nejzásadnější změnou je také sjednocení podmínek pro tuto věkovou kategorii v autobusech a vlacích PID. Senioři nad sedmdesát let budou nově platit poloviční jízdné,« uvedl pro metro.cz mluvčí organizátora pražské dopravy Ropid Filip Drápal.

Jedna perlička k tomu – jisté slevové výhody se chystají pro účastníky odboje a odporu proti komunismu a válečné veterány, kteří se prokážou osvědčením. Jinými slovy řečeno, kdyby teď navštívil Středočeský kraj Josef Mašín, tak bude za vraždu civilistů jezdit po středních Čechách gratis, stejně jako proamerický válečný veterán z Afghánistánu, kterému ze šosu kabátu kape krev, zatímco upachtěná matka samoživitelka se dvěma hladovými a prochladlými dětmi zaplatí plné jízdné…

I takhle může vypadat spravedlnost.

Ano, právě tomuto se říká spravedlnost podemokraticku! Obyčejný člověk schytává facky zleva zprava, a ti s rukama od krve mají zelenou. Někdy mě atakují silné depresivní stavy, byv neschopen pochopit, jak chladnokrevně asociální může být politická zvůle vůči obyčejnému člověku, vůči většině, která dnes už nemá před bídou a chudobou kam utéct. Jedině do ulic, kam se stejně dříve či později bude muset vypravit. Ve vlastním zájmu, v zájmu vlastního přežití. 

Pavel Votruba

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy