Kde není (R)rady, není pomoci…

Stručně úvodem aneb PŘÍBĚH ČÍSLO 1: Trenér druholigových fotbalistů pražské Dukly Petr Rada slíznul bizarní flastr (osm měsíců nesmí na střídačku a navrch k tomu ještě 80tisícovou pokutu) za prý rasistický výrok, jenž na Julisce adresoval v duelu proti Zbrojovce hostujícímu kouči Poláchovi. »Ty zoufalej cikáne,« mu řekl. Po mači se mu sice omluvil, zašli si jako chlapi na kafe, ale nic naplat…

Rada vždycky byl divoch, ale je to rovný a poctivý chlap – zaplať Bůh za takové divochy. Jenže… Dukla se dere do první ligy a zřejmě o ní není v nejvyšší domácí soutěži zájem. Jen si vzpomeňte, jaký sešup zažila v 90. letech, jak se jí polistopadový vládní management snažil zadupat do země. Ostatně ani současný majitel klubu Petr Paukner (do Dukly sype miliony a miliony vlastních peněz už od roku 2013) není v kurzu dnešního moderního (rozuměj zlodějského) podnikání. Nehodí se Dukla, nehodí se Paukner, nehodí se Rada, resp. hodí se úplně všechno, aby tým z Julisky zůstal tam, kde je. Jo, jasně, Rada si naběhl, ten bič jim do ruky dal sám, ale…, jak jsem zmínil před vteřinkou, všechno proti Julisce se šikne.

Ostrý střih… PŘÍBĚH ČÍSLO 2

Jiná »disciplinárka«… brněnský Krajský soud: »Osmatřicetiletý Ukrajinec, který vloni u přehrady v Brně smrtelně zranil nožem mladého Roma, je zproštěn obžaloby. Jeho jednání podle senátu Krajského soudu v Brně nevykazuje znaky trestného činu. Osvobozující rozsudek není pravomocný, státní zástupce Petr Bejšovec si ponechal lhůtu pro odvolání.« (zdroj: brnensky.denik.cz)

Hezky to pojmenovali… prý »smrtelně zranil«… Něco málo o tom vím od očitých svědků, s nimiž jsem hovořil, ale znáte to, dneska má každý strachy stažené půlky mluvit, notabene jedná-li se o občana té státní příslušnosti, která bude za nedlouhý čas v České republice dominantní.

PS: Ještě vám dlužím vysvětlení toho titulku, jenž na první dobrou a v kontextu toho, co jsem nenapsal, zní poněkud zmatečně. Opravdu ale jen na první dobrou. Na tu druhou už se vyjasňuje… Slyšte tedy: Zatímco s Radou si mohli pomoct a »odsoudili« ho fofrem, v Brně Radu k té pomoci neměli, takže tam si prostě pomoct nemohli a ukrajinského spoluobčana museli osvobodit.

Mimochodem, přemýšlejte…, vždyť do formulace »smrtelně zranil« se přece ukryje úplně všechno.

Když někoho zastřelím, tak jsem ho vlastně taky smrtelně zranil.

Když někoho uškrtím, také jsem ho smrtelně zranil.

Když někoho propíchnu kudlou skrz naskrz, rovněž jsem ho zranil smrtelně. Atd.

Sakra, že v tom Brně ale jsou koumáci… Holt, oni mají vaši školu, pane Fiala…

Martin Kalous

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy