Když je kompromis nevyhnutelný: »Díky, pane Babiši…«

Nemám moc rád kompromisy, zvlášť v zásadních otázkách, avšak neopovrhuji jimi. Ba naopak – uvědomuji si jejich opodstatnění. Vždy záleží na prospěšnosti toho kompromisu. Jistě, nic není pouze černé, nic není jen bílé – to z pohledu jakéhosi, řekněme, ospravedlnění oněch kompromisů.

Co se však týká veřejného konání Vlády ČR, na mysli mám konflikt na Ukrajině a v Palestině, to je typická ukázka hrubé arogance vůči kompromisu, resp. ukázka výhradně černého nebo výhradně bílého vnímání oněch dvou modelových konfliktů, resp. nulová ochota k jakémukoli kompromisu, byť ty jsou nasnadě – především v zájmu budoucnosti evropské civilizace.

Ale beze mě, mě z té společné cesty laskavě vynechte… Už jen pohledu na vás se štítím!

Z každodenního konání jednotlivých členů Fialovy vlády vidíte, jací hazardéři spravují českou zemi, ba co hůře – s nebezpečným přesahem ve vztahu k budoucí podobě starého kontinentu. Mezi jejich skutky a skutky pohlavárů Třetí říše patří naprosto důvodně znaménko »rovná se« (=). Stejně jako nacistické Německo nesloužilo Německu jako takovému, ale euroatlantismu (chcete-li anglo-americkému zednářstvu), ani vláda premiéra Petra Fialy neslouží české zemi, českému národu, ale témuž zednářstvu, z jehož lůna vzešel a kterému byl oddán nacistický režim v Německu.

»Když jsem kandidoval na prezidenta, mluvil jsem o tom, že je potřeba mluvit o míru. A mír neznamená být proruský. A pokud pan prezident Pavel a pan Fiala sehnali munici a teď na to shání peníze po Evropě a byli velice aktivní, a když sám pan prezident Zelenskyj mluví o mírové konferenci, která má být údajně ve Švýcarsku, tak proč česká strana to nevyužila a proč tedy stále mluvíme o válce? Mluvíme o povinné vojenské službě, mluvíme o odvodech.«

Toto jsou »čerstvá« slova expremiéra Andreje Babiše, vyřčená v rozhlasovém pořadu Xaver Live moderátora Luboše Xavera Veselého.

Volám to teď nahlas – Babiš je pro mě přijatelný kompromis – už jen že volá po míru, byť s jeho názory na podstatu a důvody ruské SVO zásadně nesouhlasím – v tomto ohledu na kompromis nepřistoupím. Kompromisem z mé strany budiž v této souvislosti konstatování – zaplať Bůh za Babiše, jenž hovoří o míru, o mírových jednáních, byť s jeho hodnocením rusko-ukrajinského konfliktu ve shodě nejsem, což v uvedeném kontextu není podstatné, což si se vší novinářskou zodpovědností uvědomuji.

Jak jsem již vícekrát zdůraznil, »černo-bílost« neexistuje, i já ten kompromis umím, když je potřebný, a proto upřímně a poctivě vzkazuji předsedovi ANO – díky, pane Babiši, za slova o míru.

Robert Fish

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Babiš už mnohokrát předvedl, že se od Fialy nijak neliší. Teď se jenom prostě snaží lovit voliče. Asi na základě průzkumu veřejného mínění, že velká většina občanů, včetně mladých, včetně vzdělaných, se odmítá účastnit „obrany vlasti“ (což je eufemismus pro fialovou útočnou válku).

  2. Přední ruský propagandista Vladimir Solovjov ve své show Nedělní večer s Vladimirem Solovjovovem na televizi Rossija-1 společně se svými hosty diskutoval o tom, jaká evropská města by mělo Rusko vybombardovat. Nemohli se přitom rozhodnout, jestli by to ve Francii měla být Paříž, nebo Marseille a v Německu Berlín, nebo Mnichov.
    Navrhuji kompromis. Pro začátek vybombardovat v Rusku pouze Kreml s jeho podzemními bunkry, kde se jak krysa skrývá ten kuní ksicht.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy