Když se Zárubův klon šroubuje do politiky a moralizuje

Bude tomu 28. června rok, co se na CNN Prima News mudrlant Voráček pustil do politiky. Ohledně Ukrajiny, jak jinak… Kromě jiného se nechal slyšet takto: »Nikdo u nás si nedokáže představit, v jaké situaci Ukrajinci jsou. Přece celá Ukrajina nejezdila v trabantech a škodovkách. Určitě bych neřešil, jaké mají auto. To je to poslední. Nikdo přece nevidí do osudů těchto lidí. … Je to problém dnešní společnosti. Nejen u nás. Extrémním způsobem dochází ke škatulkování lidí. Názor pak koluje, spoustu ostatních lidí ovlivní. Kdybychom byli ve válce, určitě mnoho z nás také vezme nohy na ramena. Nasedli bychom do aut, která zrovna máme, a jeli pryč. Na hrdinu bych si nehrál. Je kravina řešit, kdo v čem jezdí.«

Jak říkala Nina Solená v Lajně Luboši Hrouzkovi… »vy jste ale velkej filozof«. Pane Voráčku, když o tomhle nic nevíte, rčení »mlčeti zlato« byste znát mohl, což? Že jste ale chlapák, o tom žádná. Tak vy byste jako bojeschopný chlap taky vzal nohy na ramena a svoji rodnou vlast nebránil se zbraní v ruce? Chápu to vaše vyjádření správě, viďte? Ať to za nás udělají jiní. Vy vůbec jste takové vzorové Havlovo Odcházení. Že chlap odejde od manželky za jinou, to nebylo, není a nebude žádný objev Pekarovic intelektu. Když ale frkne od těhotné manželky, pro tohle pochopení nemám. Jistě, dál se to stávat bude, ale když tohle spáchám, tak bych si potom už sakra rozmyslel, kázat o morálce druhým.

Taky jste na Primě pustil do vysílání i tohle: »Já bych do KHL určitě nešel. Za žádných okolností. Hráč samozřejmě musí přemýšlet nad tím, jak zabezpečit rodinu, ale sám bych tohle opravdu neudělal. Kdo to udělá, musí nést následky, jestli nějaké budou. Musí počítat s tím, že se může cokoliv stát.«

Dám vám otázku: Co je zbabělejší? Odejít za hokejem/penězi do Ruska (vy jste asi hrál ve zločinné Americe zadarmo, co?), nebo opustit těhotnou manželku kvůli milence? Odpověď neočekávám, nicméně jedno jakési doporučení si neodpustím: Už tohle nikdy neříkejte, sám máte před svým prahem dosti zahumuseno. A že ze sebe spolu se Zárubou děláte šaška, to mně žíly netrhá – stačí vypnout zvuk, což pravidelně dělám. Ale říkám, tímhle aspoň nikomu neubližujete, tak zůstaňte jen u toho.

Jan Čech

PS: Jsou prostě věci, které slušný chlap těhotně ženě neudělá, ani kdyby mu nakrásně hučelo i v levém/pravém oku či v obou naráz. Tak, prosím, už nikdy nevynášejte žádné morální soudy. Děkuji.

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Tady nejde o obranu vlasti, ale o nahnáni nelegitimním režimem na zbytečnou smrt v cizím zájmu. Jak jinak to řešit, než útěkem do zahraničí? Pouštět se osamoceně do boje proti brutálním a fanatickým banderovcům, to asi není příliš reálné.

  2. Když sportovní pořad v České televizi komentuje Robert Záruba, tak okamžitě vypínám zvuk nebo rovnou celý pořad. Nemám chuť poslouchat Zárubovy politické masírky, které Záruba ve sportu provozuje. Asi Záruba dostává školení a úkoly od své Nory Fridrichové, která je mistryní v politickém blábolení v ČT. Říká se, že Záruba je pod pantoflem, a na každém šprochu je pravdy trochu.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy