Gruzínský premiér obvinil prezidentku ze zrady země

Gruzínský premiér Irakli Kobachidze obvinil prezidentku země Salome Zurabišviliovou ze zrady.

»Jednota lidu a jím zvolené vlády a smysluplné kroky nám daly možnost zachovat v posledních dvou letech v zemi mír navzdory existenčním hrozbám a různým zradám, včetně zrady prezidenta. Nedávná historie Gruzie a procesy v moderním světě nám obzvláště jasně ukázaly, že suverenita je nejúčinnější zárukou bezpečnosti země,« řekl Kobachidze, který vystoupil na akci ke Dni nezávislosti.

Jak premiér zdůraznil, pro Gruzii je nyní obzvláště důležité, aby si zajistila svou státní nezávislost. »Dnes více než kdy jindy musíme pečovat jeden o druhého a porazit nenávist, protože jen láska může vybudovat to, co bylo zničeno nepřátelstvím,« poznamenal.

Zurabišviliová zase v projevu k vojákům a představitelům gruzínského vedení kritizovala kroky úřadů země. Znovu zopakovala, že nadcházející říjnové parlamentní volby rozhodnou o směřování země – evropském nebo proruském.

Gruzie slaví 26. května Den nezávislosti. Slavnostní akce probíhají od rána ve všech městech republiky. Zejména v tento den složilo přísahu a oficiálně vstoupilo do gruzínské armády více než 400 rekrutů. Kromě Tbilisi se slavnostní přísahy konaly paralelně na různých historických místech Gruzie. Den gruzínské nezávislosti je státní svátek, který se každoročně slaví 26. května. V tento den byla v roce 1918 vyhlášena Gruzínská demokratická republika po odtržení od Ruského impéria. Poprvé se těchto oslav neúčastní zástupci USA.

(cik, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. V r.1938 v USA vyšel Zákon o registraci zahraničních agentů..
    V r. 2017 vyšel v Rusku Zákon o registraci zahraničních agentů. – obdoba zákon v USA.
    —Podle těch zákonů je zahraničním agentem osoba nebo organizace která dostává víc než 20% příjmů z jiného státu případně může ovlivnit politickou a EKONOMICKOU situaci v zemi ve prospěch vlády feudálů, velkostatkářů a dalších kapitalistů z jiného státu na úkor LIDU státu, proti němuž zahraniční agenti působí
    –Podle DEZINFORMAČNÍCH webů poslanci Gruzie odhlasovali poslanci LIDU Gruzie podobný zákon o zahraničních agentech jak jsou zákony v USA a v Rusku . V Gruzii je, podle DEZINFORMAČNÍCH webů přibližně 40 tisíc agentů vyškolených a placených z Britanie a z USA.Do Gruzie byli přesunuti vojáci USA z Iráku. Tito agenti a vojáci se pokoušejí o realizaci stejného MAJDANU jako byl na Ukrajině. Snaží se NÁSILNĚ obsadit budovu parlamentu – znemožnit činnost volených poslanců Gruzie a snaží se NÁSILNĚ obsadit budovy BANK a ministerstev.letiště a čerpací stanice pohonných hmot a obsadit televize a rozhlas.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy